Zoom rozszerza platformę programistyczną dzięki uruchomieniu zestawu SDK aplikacji Zoom

Følgende artikel hjælper dig med: Zoom rozszerza platformę programistyczną dzięki uruchomieniu zestawu SDK aplikacji Zoom

Powiększenie

Zoom Apps SDK umożliwia programistom tworzenie nowych aplikacji, które zmieniają wrażenia ze spotkań

Firma Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM) ogłosiła ogólną dostępność pakietu SDK Zoom Apps, który zapewnia programistom zasoby i infrastrukturę pomocniczą potrzebną do tworzenia aplikacji Zoom w kliencie Zoom. Opierając się na pakiecie SDK aplikacji Zoom, programiści mogą dotrzeć do klientów Zoom, a użytkownicy mogą odkrywać i dodawać nowe aplikacje w tym samym kliencie, z którego korzystają na co dzień. Partnerzy-programiści opublikowali ponad 100 aplikacji Zoom, które wzbogacają doświadczenia związane ze spotkaniami, od produktywności spotkań, współpracy zespołowej i sieci społecznościowych po gry.

„Aby sprostać oczekiwaniom klientów, organizacje w dalszym ciągu szukają sposobów na rozwój swojej działalności i skalowanie przepływów pracy, co prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania programistów na dostęp do możliwości opracowywania innowacyjnych możliwości i funkcji aplikacji” – powiedział Brendan Ittelson, dyrektor ds. technologii w Zoom. „Wraz z wprowadzeniem pakietu SDK Zoom Apps platforma programistyczna Zoom nadal się rozwija i oferuje programistom nowe sposoby włączania komunikacji wideo i współpracy do swoich dzieł, zmieniając na zawsze przepływ pracy w biznesie”.

„Możliwość wykorzystania interfejsów API w celu umożliwienia integracji aplikacji i innowacji jest kluczową potrzebą transformacji cyfrowej” – mówi Irwin Lazar, prezes i główny analityk w firmie Metrigi. „Ponad 84% specjalistów IT objętych naszym badaniem twierdzi, że dostępność API jest ważna w przypadkach użycia angażujących pracowników i klientów. Ogólna dostępność pakietu SDK Zoom Apps ułatwi i przyspieszy programistom dostarczanie korzyści biznesowych na różne sposoby.

Zoom Apps SDK poszerza możliwości programistów poprzez:

Zwiększanie zasięgu nowych aplikacji poprzez docieranie do globalnej i zróżnicowanej publiczności Zoom, wyświetlanie aplikacji w sklepie Zoom App Marketplace oraz w kliencie Zoom, gdzie aplikacje można instalować nawet podczas spotkania Zoom

🔥 Anbefalede:  Assembler Jobbeskrivelse: Skabeloner til ansættelse i din virksomhed

Rozszerzanie nowych aplikacji w celu tworzenia wspólnych doświadczeń podczas spotkań Zoom

Tworzenie angażujących doświadczeń dla klientów zarówno w ramach Zoom Meetings, jak i poza nim

Zoom Apps SDK to pakiet SDK JavaScript, który zapewnia dostęp do funkcji klienta, takich jak ustawianie wirtualnego tła, zapewniając jednocześnie kontekst aplikacji na potrzeby interakcji. Zasadniczo wykorzystuje metodę uzyskiwania kontekstu spotkania z identyfikatorami użytkownika i spotkania. Identyfikatorów tych można używać z kompleksowym zestawem punktów końcowych API z platformy programistycznej Zoom, w tym interfejsami API REST i webhookami, aby wzbogacić doświadczenie aplikacji.

Dzięki pakietowi SDK aplikacji Zoom firmy mogą tworzyć wciągające doświadczenia w ramach Zoom Meetings oraz w oknie Zoom na pulpicie w celu asynchronicznej współpracy.

„W nowej erze pracy hybrydowej firmy korzystają z większej liczby aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej, aby współpracować i wykonywać pracę z dowolnego miejsca” – powiedział Ketan Kittur, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Box. „Wiemy, że klienci chcą, aby wszystkie ich ulubione aplikacje działały bezpiecznie i bezproblemowo. Dzięki pakietowi SDK Zoom Apps stworzyliśmy aplikację Box dla Zoom, która umożliwia tysiącom naszych wspólnych klientów bezproblemową pracę na naszych dwóch platformach.

Pierwsze kroki z pakietem SDK aplikacji Zoom

Tworzenie za pomocą zestawu SDK aplikacji Zoom jest proste. Oto jak zacząć:

Utwórz aplikację: użyj pakietu SDK aplikacji Zoom, aby opracować i dostosować aplikację.

Wypełnij listę kontrolną zgłoszenia: Przed przesłaniem aplikacji do sprawdzenia upewnij się, że wszystkie elementy w Wymaganiach dotyczących przesyłania są wypełnione. Lista kontrolna obejmuje informacje marketingowe, dotyczące prywatności, prawne, wsparcia i techniczne.

Prześlij aplikację do sprawdzenia: wszystkie aplikacje przesłane do publikacji przechodzą dokładną kontrolę, obejmującą testy funkcjonalności i użyteczności oraz kontrolę bezpieczeństwa i zgodności.

Publikuj w App Marketplace: po opublikowaniu aplikacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników za pomocą możliwego do osadzenia przycisku.

🔥 Anbefalede:  Top 6 bedste platforme til at sælge gaver denne Valentinsdag 2022

Aby dowiedzieć się więcej o pakiecie SDK aplikacji Zoom, przeczytaj nasz blog.

O Zoomie

Zoom jest dla Ciebie. Zoom to przestrzeń, w której możesz łączyć się z innymi, dzielić się pomysłami, tworzyć plany i budować przyszłość ograniczoną jedynie Twoją wyobraźnią. Nasza bezproblemowa platforma komunikacyjna jako jedyna zaczęła się od wideo i od tego czasu wyznaczamy standardy innowacji. Dlatego jesteśmy intuicyjnym, skalowalnym i bezpiecznym wyborem zarówno dla dużych, małych firm, jak i osób prywatnych. Założona w 2011 roku firma Zoom jest notowana na giełdzie (NASDAQ:ZM), a jej siedziba znajduje się w San Jose w Kalifornii. Odwiedź zoom.com i śledź @zoom.