Zła strona klimatu gry stwierdzona przez Robinhood

Følgende artikel hjælper dig med: Zła strona klimatu gry stwierdzona przez Robinhood

Robinhood to amerykańska firma maklerska oparta na aplikacji, która oferuje handel akcjami i funduszami ETF bez prowizji (FastCompany). Według ich strony internetowej „misją Robinhood jest demokratyzacja finansów dla wszystkich” (Robinhood). Została założona w 2013 r., a aplikację uruchomiło w 2015 r. dwóch byłych współlokatorów Uniwersytetu Stanforda w nadziei „demokratyzacji” rynków finansowych, które nie pobierały opłat od dużych banków inwestycyjnych, ale pobierały opłaty od zwykłych inwestorów (thestreet. kom).

Wall Street od dawna porównywana jest do kasyna. Robinhood, aplikacja inwestycyjna, która właśnie złożyła plany pierwszej oferty publicznej, sprawia, że ​​porównanie jest trafniejsze niż kiedykolwiek.

Dzieje się tak dlatego, że siła kasyna polega na tym, że ludzie czują, że granie w hazard to gra. Kasyna są pełne nastrojowego oświetlenia, zabawnych dźwięków i innych szczegółów sensorycznych, które nagradzają graczy, gdy wrzucają monety do automatów.

Podobnie, zgrabna i łatwa w użyciu aplikacja Robinhood przypomina raczej wywołującą dreszczyk emocji grę wideo niż trzeźwe narzędzie inwestycyjne. Paleta barw czerwieni i zieleni kojarzona jest z nastrojem, zieleń działa uspokajająco, a czerwień zwiększa pobudzenie, złość i negatywne emocje. Wybieranie akcji może wydawać się zabawną loterią polegającą na zdrapywaniu zwycięskiego losu; uroczyste konfetti spada z góry ekranu podczas pierwszych trzech inwestycji nowych użytkowników.

Użyteczność

Robinhood jest niezwykle łatwy w konfiguracji i obsłudze. Dzięki aplikacji mobilnej o przejrzystym designie skupiającym się na podstawach Robinhood jest łatwym wyborem dla inwestorów, którzy korzystają przede wszystkim z urządzeń do zarządzania swoimi rachunkami. Możesz także skorzystać z platformy internetowej, która ma podobny wygląd i działanie do aplikacji. Obie platformy obsługują te same typy zleceń i klasy aktywów.

Po zalogowaniu się do aplikacji zobaczysz wykres liniowy pokazujący wartość Twojego portfela i siłę nabywczą. Na dole ekranu znajdziesz menu główne, w którym możesz łatwo skorzystać z funkcji wyszukiwania, aby wyświetlić wykres akcji w wielu przedziałach czasowych. Zobaczysz informacje dotyczące akcji, w tym jej najwyższe i najniższe wartości, kapitalizację rynkową i współczynnik P/E. Robinhood zapewnia także kanał informacyjny, zestawienie rankingów analityków i profil firmy. Kiedy będziesz gotowy do podjęcia decyzji o kupnie lub sprzedaży, przycisk handlu będzie przewijał się wraz ze stroną, umożliwiając złożenie zamówienia w dowolnym momencie.

🔥 Anbefalede:  Tracić sen przez pieniądze? TikTokerzy i Twitcherzy są w tym profesjonalistami

O złej stronie

Robinhood ma niewiele zasobów badawczych i edukacyjnych dostępnych dla klientów. Jeśli chcesz więcej niż tylko podstawowe notowania akcji, prawdopodobnie będziesz musiał wykupić subskrypcję Robinhood Gold. Nawet wtedy brakuje mu zasobów w porównaniu z ofertami konkurentów. Nie oferuje żadnych funduszy inwestycyjnych ani produktów inwestycyjnych o stałym dochodzie i nie będzie można handlować żadnymi towarami, walutami ani kontraktami futures. Co więcej, Robinhood obsługuje wyłącznie podlegające opodatkowaniu rachunki maklerskie. Statystyki dotyczące płatności za zamówienia są zazwyczaj publikowane przez brokerów. Jest to dla inwestorów najlepszy sposób na porównanie i zapewnienie dokładnych i terminowych realizacji transakcji. Robinhood nie ujawnia publicznie tych ważnych informacji i traci punkty za brak przejrzystości.

Table of Contents