Teraz sztuczna inteligencja może uratować Twój samochód przed awarią. Jak zawsze.

Følgende artikel hjælper dig med: Teraz sztuczna inteligencja może uratować Twój samochód przed awarią. Jak zawsze.

Według Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku na całym świecie w wypadkach drogowych ginie około 1,35 miliona ludzi, a aż 50 milionów zostaje poważnie rannych. Departament Transportu Stanów Zjednoczonych szacuje, że liczba zgonów w Stanach Zjednoczonych wzrosła podczas pandemii, co doprowadziło do rekordowego wzrostu w ciągu sześciu miesięcy. Głównymi przyczynami były: przekroczenie prędkości, rozproszenie uwagi, niepełnosprawność w prowadzeniu pojazdu i brak pasów bezpieczeństwa. Sztuczna inteligencja w bezpieczeństwie drogowym jest już wykorzystywana do poprawy bezpieczeństwa jazdy. Sztuczna inteligencja może uratować Twój samochód przed awarią i monitorować zachowanie podczas jazdy, a także zaoferować innowacje AI w zakresie bezpieczeństwa drogowego, a także połączonych samochodów i infrastruktury drogowej, które komunikują się ze sobą.

Zwolennicy tacy jak Ward szukają przydatnych, tanich technologii pośrednich, które są obecnie dostępne. Typowymi przykładami są Inteligentny Asystent Prędkości lub Sztuczna Inteligencja ISA Zarządza prędkością pojazdu za pomocą kamery pojazdu i mapy. Technologia ta będzie od lipca obowiązkowa we wszystkich nowych samochodach w Unii Europejskiej, jednak w Stanach Zjednoczonych nie jest ona jeszcze powszechna. Acusensus z siedzibą w Australii jest jedną z firm wykorzystujących sztuczną inteligencję w bezpieczeństwie drogowym. Kamera (nazywa ją „inteligentnym okiem” Acusensus) wykorzystuje innowację sztucznej inteligencji w zakresie bezpieczeństwa drogowego do tworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości w połączeniu z uczeniem maszynowym w celu wykrywania niebezpiecznych zachowań na drodze, które są trudne do wykrycia i wykonania, a sztuczna inteligencja może uratować samochody przed awarią.

W odróżnieniu od ludzkiego oka, zgłoszona do opatentowania technologia, na którą nie mają wpływu warunki pogodowe ani duże prędkości, potrafi widzieć i rejestrować zachowanie samochodu. Kamery można instalować na istniejącej infrastrukturze drogowej, takiej jak drogi podwyższone, oznakowania i konstrukcje mobilne. Obraz jest następnie optymalizowany pod kątem sztucznej inteligencji i innowacji AI dla bezpieczeństwa ruchu drogowego z określonymi parametrami. Algorytmy Acusensus potrafią z dużym prawdopodobieństwem określić, czy dany kierowca zachowuje się ryzykownie. Potrafią ocenić rozproszenie uwagi. Mogą ocenić poziom bezpieczeństwa pasażerów. Potrafimy ocenić prędkość pojazdu. Jesteśmy w stanie obserwować trzy zachowania jednocześnie. Ponad 90% działań odbywa się pod dashboardem.

🔥 Anbefalede:  Najlepsza recenzja FlexJobs: Jak zarabiać pieniądze z domu dzięki pracy zdalnej

Dzięki takiej technologii organy ścigania mogą ustalić, czy kierowca ma coś obok kierownicy (na przykład telefon) i czy kierowca patrzy w dół, aby wysłać komuś SMS-a. Możesz to sprawdzić. Technologia została opracowana przez Alexandra Janninka, współzałożyciela Accusensus, po zamordowaniu przyjaciela lub kolegi inżyniera oprogramowania podczas jazdy na rowerze w 2013 roku.

Flagowy produkt firmy, Heads Up, został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2019 roku w Nowej Południowej Walii w Australii. System HeadsUp rejestruje obrazy, które później zostaną sprawdzone przez władze pod kątem ewentualnych przestępstw. W stanie odnotowano 22% spadek liczby zgonów i ponad 80% zmniejszenie korzystania z telefonów. Ta innowacja oparta na sztucznej inteligencji poprawiająca bezpieczeństwo ruchu drogowego jest obecnie wdrażana w Nowej Południowej Walii i Queensland, a dodatkowe projekty pilotażowe są realizowane zarówno w Australii, jak i poza nią.

HeadsUpRealTime, kolejna wersja tej technologii, jest proponowana do użytku w Stanach Zjednoczonych. Dane i obrazy w czasie rzeczywistym są przesyłane do funkcjonariuszy policji w radiowozach, którzy mogą je przeglądać na swoich laptopach. Chodzi o wprowadzenie technologii i sztucznej inteligencji do bezpieczeństwa drogowego, co pomoże ludziom lepiej zrozumieć, co robią, trzymając za klamkę, która może stanowić zagrożenie dla nich samych i innych.