Ta nowa chińska aplikacja straszy anonimowych cyberprzestępców

Følgende artikel hjælper dig med: Ta nowa chińska aplikacja straszy anonimowych cyberprzestępców

Po czteroletniej przerwie powraca Yik Yak, niegdyś popularna aplikacja do anonimowego przesyłania wiadomości, oskarżana o cyberprzemoc i złośliwy język. Tym razem nowy właściciel obiecuje podjęcie zdecydowanych działań przeciwko nadużyciom. Nowy właściciel uzyskał prawo do przeprojektowania aplikacji opartej na lokalizacji od pierwotnego producenta, nazywając ją tym samym doświadczeniem Yik Yak, które znały i kochały miliony ludzi. Ożywienie Yik Yak, aplikacji do anonimowych wiadomości, ponieważ wierzą, że globalna społeczność zasługuje na miejsce, w którym możemy łączyć się z ludźmi, którzy są autentyczni, uczciwi i bliscy domu.

Yik Yak był popularny na kampusie

Wprowadzony w 2013 roku Yik Yak ogarnął cały kraj, kiedy stał się popularny nie tylko na kampusach uniwersyteckich, ale także w gimnazjach i liceach. Aplikacja umożliwia użytkownikom anonimowe publikowanie wiadomości na platformach w promieniu 5 mil od ich lokalizacji. Komunikat może zostać oceniony przez użytkownika pozytywnie lub negatywnie. W szczytowym okresie popularności TechCrunch zebrał 73 miliony dolarów, a w 2014 roku został wyceniony na około 400 milionów dolarów.

W kwietniu 2017 r. firma ogłosiła, że ​​Yik Yak, aplikacja do anonimowego przesyłania wiadomości, zostanie wycofana ze względu na spadek zaangażowania użytkowników. Do końca 2016 r. liczba pobrań użytkowników spadła o 76% w porównaniu z 2015 r. Nowa firma sprzeciwia się mowie nienawiści i znęcaniu się. Przed zamknięciem Yik Yak był celem mowy nienawiści i cyberprzemocy na kampusach szkół średnich i uczelni.

Jednak w nowo wydanej aplikacji stwierdzono, że właściciele są zdeterminowani zająć zdecydowane stanowisko przeciwko anonimowym cyberprzestępcom, zagrożeniom i innym nadużyciom. W nowym YikYaku publikowanie wiadomości zawierających zastraszanie, używanie złośliwego języka, zastraszanie lub udostępnianie czyichś danych osobowych narusza barierę społeczną.

Yik Yak, aplikacja do przesyłania anonimowych wiadomości stwierdza, że ​​jeśli użytkownik znęca się nad inną osobą, używa złośliwego języka, grozi lub w inny sposób poważnie narusza zasady firmy, YikYak może natychmiast go zablokować. Zaangażowany w uczynienie Yik Yak miejscem zabawy, bez znęcania się, zastraszania lub jakiejkolwiek formy zaprzeczenia.

🔥 Anbefalede:  Samsung: Historien om en dagligvarehandelsvirksomhed, der blev til et konglomeratmærke

Niektórzy obawiają się, że ponowne pojawienie się aplikacji wywoła różnorodne reakcje na Twitterze, zwiększając toksyczność świata, podczas gdy anonimowi cyberprzestępcy żartobliwie narzekają na życie studenckie. Nowy Yik Yak jest obecnie dostępny do pobrania wyłącznie dla użytkowników iOS w USA, ale w najbliższej przyszłości zostanie rozszerzony na więcej krajów i urządzeń.