Sport będzie w przyszłości zbawicielem popularności Metaverse

Følgende artikel hjælper dig med: Sport będzie w przyszłości zbawicielem popularności Metaverse

Metaświat Metaverse ma trudności z utrzymaniem użytkowników. Metaverse Sports może być w stanie pomóc.

Różne firmy miały trudności z budowaniem głębszych i trwalszych relacji z widzami Metaverse. Z drugiej strony branża sportowa może odnieść największy sukces w promowaniu tej formy zaangażowania ze względu na grono pełnych pasji fanów oraz renomowane zespoły i wydarzenia. Inicjatywy firm zajmujących się sportem metaverse, podejmowane przez niektóre z najbardziej znanych organizacji sportowych Metaverse na świecie, w tym niektóre z najbardziej kultowych drużyn na świecie, okazały się już wystarczająco obiecujące dla tych organizacji i wybawiciela platform Metaverse, aby zwiększyć swoje wysiłki w tym obszarze.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firmy z branży sportowej będą niezwykle widoczne w metaverse. Sporty Metaverse doskonale pasują pod wieloma względami, łącząc wyobraźnię z pełną pasji publicznością. Jest to także branża, która wypróbowała i odniosła sukces w przypadku kryptowalut. Sprzedaż tokenów niewymiennych (NFT) wzrosła o 72 procent w ramach NBA. Dapper Labs, firma, która go wynalazła i współpracuje z najważniejszymi ligami sportowymi, jest obecnie wyceniana na 7,8 miliarda dolarów.

Inne przedsięwzięcia opierają się na popularności sportu, aby otworzyć większy rynek dla przyjęcia kryptowalut. Z ponad czterema milionami członków, Bitso, jedna z największych giełd kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, została głównym sponsorem reprezentacji Meksyku w piłce nożnej. SportsIcon, platforma NFT, ogłosiła plany stworzenia metaświata skupionego na sporcie, który umożliwi sportowcom komunikowanie się z fanami.

Na początku tego miesiąca czołowa włoska liga piłkarska nawiązała współpracę z ConsenSys i platformą gier wideo The Nemesis, aby transmitować swój pierwszy mecz piłki nożnej w Metaverse. FIFA, organ zarządzający piłką nożną, wyznaczyła Algorand na oficjalnego partnera blockchain przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się w Katarze w listopadzie. Kilka NFT stworzonych w celu uhonorowania wybitnych sportowców i ich najbardziej znanych wyczynów nie jest uwzględnionych w żadnym z powyższych.

🔥 Anbefalede:  Walmart-investering i Tata Group for 'Super App': $25 mia

Decentraland i sport

Decentraland, metaverse zbudowany na blockchainie Ethereum, również pracuje nad wirtualną infrastrukturą sportową. Niedawno ujawniono, że StadioPlus, hiszpańska platforma sportowa, będzie nadzorować programy sportowe NFT w Vegas City, jednej z głównych dzielnic rozrywkowych Decentralandu.

Hamilton wierzy, że zaangażowanie branży sportowej Metaverse dopiero się rozpoczyna i że nadzorowany przez niego protokół znacznie zwiększy jej zaangażowanie w Metaverse w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Według Decentraland i innych platform niektóre inicjatywy Metaverse lepiej przyciągnęły odbiorców niż ich zatrzymały.

W zeszłym tygodniu Decentraland sprzedał 172 NFT po średniej cenie 6100 dolarów, ale stara się utrzymać motywację konsumentów. Według publicznie dostępnych danych na platformie aktywnie uczestniczy zaledwie około 1200 osób. Metaverse Sports są częścią „fascynujących treści”, które platforma tworzy w nadziei na przezwyciężenie obecnego kryzysu w branży kryptowalut, który był szczególnie trudny w przypadku alternatywnych protokołów monet (altcoin). Są także ciekawym sposobem na zajęcie konsumentów.

Tworzymy treści i prowadzimy wydarzenia, ponieważ ludzie to doceniają. Są dla nas szansą na budowanie, przygotowanie się na kolejną falę i wykorzystanie kolejnej hossy. Kierownictwo Decentraland rozumie, że w tak rodzącej się firmie można spodziewać się obecnego skromnego poziomu akceptacji i zaangażowania. Jesteśmy wciąż na wczesnym etapie i będziemy to rozwijać przez następne 20 lub 30 lat.

Wielu użytkowników z Ameryki Łacińskiej, którzy już tłumnie odwiedzają Decentraland i należą do najbardziej oddanych kibiców na świecie, może być szczególnie zainteresowanych sportem. W Decentraland ta grupa zaczyna się przyłączać, a kilka firm i społeczności powoli się rozwija. Kryptowaluty są narzędziem dla takich miejsc.