Skąd wiesz, że marketing SEO B2B działa?

Følgende artikel hjælper dig med: Skąd wiesz, że marketing SEO B2B działa?

B2BProwadząc firmę, powinieneś nauczyć się śledzić swoje wysiłki marketingowe, aby sprawdzić, czy się opłacają. Marketing optymalizacji wyszukiwarek B2B (SEO) może być złożony i trudny do zmierzenia.

Ale skąd wiesz, że otrzymujesz korzyści? Możesz zwrócić uwagę na charakterystyczne oznaki skuteczności Twoich strategii marketingowych SEO B2B:

1. Osiągasz swoje cele marketingowe

Jednym ze sposobów pomiaru skuteczności marketingu SEO B2B jest zmierzenie, w jakim stopniu spełnia on Twoje ogólne cele marketingowe:

  • Czy przyciągasz właściwych gości?
  • Czy pozostają na Twojej stronie przez długi czas, czy szybko omijają Twoją witrynę?
  • Czy podejmują działania, których od nich oczekujesz, np. zapisują się do Twojego newslettera lub wypełniają formularz kontaktowy?

Oceniając swoje SEO pod kątem jego zdolności do osiągnięcia celów marketingowych, możesz lepiej zrozumieć, czy jest ono rzeczywiście skuteczne. Jeśli nie, możesz wprowadzić zmiany, aby poprawić swoje wyniki.

2. Zauważasz wzrost organicznego ruchu w witrynie

Innym sposobem sprawdzenia, czy Twój marketing SEO B2B działa, jest sprawdzenie ruchu organicznego w Twojej witrynie, który pochodzi z wyszukiwarek, a nie z innych źródeł, takich jak media społecznościowe czy płatne reklamy.

Być może widzisz te zmiany, ponieważ zajmujesz teraz wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych lub zyskujesz więcej linków zwrotnych z innych witryn. Strategiami może być także indeksowanie większej liczby stron lub, jeszcze lepiej, poprawa Twojej pozycji na stronach wyników wyszukiwania (SERP).

3. Twoja firma generuje więcej potencjalnych klientów

Jeśli Twój marketing SEO B2B działa, powinieneś zobaczyć więcej potencjalnych klientów w ścieżce sprzedaży. Osoby te wykazały zainteresowanie Twoją ofertą i podjęły działania, takie jak zapisanie się do Twojego newslettera lub wypełnienie formularza kontaktowego.

🔥 Anbefalede:  Chiplet Cloud vil være fremtiden for Enterprise AI Compute

Widzenie tego znaku nie jest zaskakujące. Skuteczna strategia SEO zmniejsza współczynnik odrzuceń (szybkość, z jaką ludzie opuszczają Twoją witrynę) i zwiększa współczynnik klikalności (stosunek liczby kliknięć reklamy do jej wyświetleń).

Jak wspomniano, dobre SEO B2B zwiększa ruch w witrynie, umożliwiając sprzedaż większej liczbie osób. Aby lepiej zrozumieć ten punkt, wykonajmy obliczenia matematyczne.

Załóżmy, że możesz zamienić 5% odwiedzających w potencjalnych klientów. Przed SEO Twoją witrynę odwiedzało 30 000 osób miesięcznie. Po wdrożeniu strategii zwiększyłeś tę liczbę do 40 000. Już sam wzrost o 10 000 oznacza 500 potencjalnych nabywców.

4. Oprócz większej liczby potencjalnych klientów generujesz większą sprzedaż

Jeśli szukasz dowodu na to, że Twoje działania marketingowe SEO B2B przynoszą skutek, nie szukaj dalej niż dane dotyczące sprzedaży. SEO może bezpośrednio zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż, zwiększając widoczność w wyszukiwarkach i kierując docelowy ruch do Twojej witryny.

Oczywiście SEO to tylko część kompleksowej strategii marketingowej B2B, ale jest to istotny element układanki. Śledząc dane dotyczące sprzedaży w czasie, możesz zobaczyć, jak wysiłki SEO wpływają na Twoje zyski. Jeśli po wdrożeniu nowej strategii SEO zauważysz nagły wzrost sprzedaży, istnieje duża szansa, że ​​SEO odegrało pewną rolę.

Alternatywnie, jeśli sprzedaż utrzymuje się na stałym poziomie lub spada po zmianie taktyki SEO, czas wrócić do deski kreślarskiej. W obu przypadkach uważne śledzenie danych dotyczących sprzedaży to najlepszy sposób śledzenia powodzenia kampanii marketingowych SEO B2B.

5. Twoje strony zajmują większą liczbę słów kluczowych

Każda firma, która chce zajmować wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, musi inwestować w SEO. Jednak SEO nie jest propozycją uniwersalną. Firmy B2B mają unikalne potrzeby, które wymagają innego podejścia niż to, które jest zwykle stosowane w przypadku firm B2C.

🔥 Anbefalede:  Sådan bruger du GPT-4 på ChatGPT lige nu

Jak podało Digital Authority Partners, firmy SEO specjalizujące się w marketingu B2B wiedzą, jak najlepiej wykorzystać tego typu kampanie. W rezultacie firmy inwestujące w SEO B2B mogą spodziewać się poprawy swoich rankingów, na przykład w przypadku słów kluczowych specyficznych dla branży.

6. Twoje zaangażowanie w mediach społecznościowych jest bardziej imponujące

Jak wie każdy marketer SEO B2B, media społecznościowe to świetny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów. Firmy mogą budować relacje z potencjalnymi klientami i promować swoje produkty lub usługi, tworząc angażujące treści i dostarczając cennych informacji.

Jednak nakłonienie potencjalnych klientów do zaangażowania się w treść może być wyzwaniem. Jednym ze sposobów zwiększenia zaangażowania w mediach społecznościowych jest wykorzystanie technik SEO.

Optymalizacja treści pod kątem określonych słów kluczowych może sprawić, że kopia biznesowa, np. posty na blogu, będzie bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania, zwiększając prawdopodobieństwo, że potencjalni klienci zobaczą treść i zaczną z nią wchodzić w interakcję.

7. Możesz teraz kontrolować swój budżet marketingowy

Płatna reklama to szybki i skuteczny sposób na zwiększenie widoczności Twojej marki wśród docelowych klientów. Ale może też być drogo, od 2 do 30 dolarów za kliknięcie. Jeśli Twoja strona docelowa będzie miała 5000 kliknięć miesięcznie, Twoje wydatki PPC mogą osiągnąć 150 000 USD.

Skuteczna kampania marketingowa SEO B2B może pomóc Ci kontrolować budżet marketingowy, ponieważ generuje bardziej organiczne wyniki. Innymi słowy, generujesz darmowy ruch i nie musisz w dużym stopniu polegać na płatnych reklamach, gdy Twoja witryna zajmuje wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

8. Wzrasta Twoja wiarygodność w branży

Wiarygodność jest najważniejsza w Internecie. W rzeczywistości negatywne recenzje mogą bezpośrednio wpływają na postawy konsumentów i zachowania zakupowe. Hamed Qahri-Saremi, adiunkt w dziedzinie komputerowych systemów informatycznych w CSU College of Business, uważa, że ​​recenzje te mogą być bardziej diagnostyczne i szczegółowe, a przy tym mieć większą wagę niż recenzje pozytywne.

🔥 Anbefalede:  [Guide] 12 måder at vælge de rigtige søgeord til SEO

Marketing SEO B2B może podnieść wiarygodność marki, szczególnie w jej branży, poprzez podniesienie jej rankingu na trafne słowa kluczowe, pokazując, że firma jest autorytetem w swojej dziedzinie. Zwiększa także widoczność treści, podkreślając wiedzę firmy w branży.

Ostatnie słowa

Zanim firmy będą mogły czerpać korzyści z SEO B2B, potrzeba czasu. Sukces kampanii marketingowej zależy również od kilku czynników.

Jednak śledząc odpowiednie wskaźniki, firmy mogą sprawdzić, czy ich wysiłki się opłacają.

Jeśli więc zastanawiasz się, skąd będziesz wiedzieć, czy Twoja kampania marketingowa SEO B2B działa, zwróć uwagę na znaki omówione powyżej. Pomoże Ci to udoskonalić strategię i zapewni, że wysiłki SEO przyniosą pożądane rezultaty.

Table of Contents