SEC przez długi czas celowała w Elona Muska

Følgende artikel hjælper dig med: SEC przez długi czas celowała w Elona Muska

Elona MuskaAlex Spiro, prawnik Elona Muska, twierdzi, że SEC celuje w Muska. Co myślisz?

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, ma historię wzbudzania kontrowersji i promowania swoich firm na platformie Twitter, jednocześnie odrzucając niektóre zasady SEC.

We wrześniu 2018 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła Muska o składanie inwestorom „fałszywych i wprowadzających w błąd” oświadczeń, kiedy w sierpniu tego samego roku ogłosił na Twitterze, że rozważa przejęcie Tesli w formie prywatnej po cenie 420 dolarów za akcję i ma zabezpieczone finansowanie. Akcje producenta pojazdów elektrycznych chwiały się przez tygodnie, a transakcja, o której wspomniał Musk, nigdy nie doszła do skutku.

Musk i Tesla ostatecznie zgodzili się na ugodę z rządem i zrewidowali ją w 2019 r. Zgodnie z jej warunkami Musk i Tesla musieli zapłacić SEC kary po 20 mln dolarów, a Musk musiał tymczasowo zrzec się roli prezesa zarządu firmy tablica.

W czerwcu 2020 r. SEC stwierdziła, że ​​Musk naruszył niektóre warunki umowy, która wymagała od dyrektora generalnego wstępnego zatwierdzania tweetów, jeśli zawierały istotne informacje biznesowe na temat Tesli, które mogą mieć wpływ na cenę akcji. Musk napisał na Twitterze, że cena akcji Tesli jest zbyt wysoka, co spowodowało spadek akcji. Na początku tego roku SEC wezwała Muska i Teslę do sądu po tym, jak nieformalnie przeprowadził ankietę wśród dziesiątek milionów obserwujących ją na Twitterze, pytając, czy powinien sprzedać 10% swoich udziałów w Tesli. Większość jego zwolenników głosowała na tak. W tym miesiącu Tesla ujawniła w swoim zgłoszeniu regulacyjnym, że 16 listopada agencja zwróciła się o informacje na temat procesów zarządzania spółką i przestrzegania rozliczeń.

Tydzień wcześniej w czwartek Elon Musk oskarżył amerykańską SEC o nękanie jej „niekończącym się” i „bezlitosnym” dochodzeniem mającym na celu ukaranie Muska za bycie jawnym krytykiem rządu. Jak donosi Reuters, „Mr. Musk i Tesla z szacunkiem zwracają się o korektę kursu” – napisał Alex Spiro, prawnik Muska i Tesli. „Wystarczy.” SEC odmówiła komentarza. W jednym zdaniu Nathan polecił organowi regulacyjnemu odpowiedzieć do 24 lutego. Czwartkowy list zaostrza walkę Muska z organami regulacyjnymi, które analizują jego posty w mediach społecznościowych i sposób, w jaki Tesla traktuje pracowników, w tym oskarżenia o dyskryminację. SEC szybko zaprzeczyła zarzutom dotyczącym molestowania i stwierdziła, że ​​plan podziału pieniędzy zostanie przedłożony sądowi w przyszłym miesiącu, a opóźnienie wynika ze złożoności sprawy.

🔥 Anbefalede:  Najlepsze wykorzystanie chmury hybrydowej/sztucznej inteligencji przez sprzedawców detalicznych

W czwartkowym piśmie Spiro oskarżył SEC o ignorowanie swojego zobowiązania do przekazania akcjonariuszom 40 milionów dolarów grzywien, zamiast tego „poświęcając swoje ogromne zasoby na niekończące się, bezpodstawne dochodzenia” w sprawie Muska i Tesli.

„Co najgorsze, wydaje się, że SEC obiera za cel Muska i Teslę za nieubłagane śledztwo, głównie dlatego, że Musk pozostaje zdeklarowanym krytykiem rządu; wydaje się, że nadmierne wysiłki SEC mają na celu utrudnienie mu korzystania z praw wynikających z Pierwszej Poprawki” – napisał Spiro.

Table of Contents