Rok 2023 to rok naprawiania błędów w systemie Windows 11: oto dlaczego?

Følgende artikel hjælper dig med: Rok 2022 to rok naprawiania błędów w systemie Windows 11: oto dlaczego?

Windows 11

Zobaczmy, jakie błędy znaleziono w systemie Microsoft Windows 11 i jak je naprawiono?

Firma Microsoft udostępniła nową wersję zapoznawczą systemu Windows 11, a pierwsi użytkownicy zgłosili błędy i problemy w nowej generacji systemu Windows. Zbiorcze aktualizacje z marca 2022 r. zawierają standardowy asortyment aktualizacji stosu zabezpieczeń i obsługi, a dodatkową zaletą jest ważna poprawka błędu, o której niedawno wspomniał MVP firmy Microsoft na Twitterze. Microsoft obiecuje, że w przyszłym roku pojawią się poprawki i aktualizacje, które poprawią wydajność systemu operacyjnego, na który fani Windowsa składali liczne skargi.

Windows 11 plus mnóstwo błędów:

Jeden z użytkowników firmy Microsoft skarżył się na wydajność uruchamiania, szeroko nagłośnioną usterkę Eksploratora plików oraz inne elementy menu i paska języka, które działają wolno w porównaniu z systemem Windows 10. Firma Microsoft testuje już niektóre poprawki w najnowszej wersji podglądu systemu Windows Insider dla systemu operacyjnego .

W Eksploratorze plików systemu Windows pojawią się karty przypominające przeglądarkę, wraz z dostosowywalnymi folderami aplikacji i ulepszeniami zabezpieczeń. Jednak aktualizacja systemu Windows 11 w wersji Insider Preview Build 22593 dla użytkowników kanałów deweloperskich i beta zastępuje Eksplorator plików funkcją Home. Zmieniono także nazwę przycisku szybkiego dostępu na Ulubione, aby zapewnić spójność z pakietem Office i usługą OneDrive. Programiści powinni zauważyć również zmianę w terminalu Windows. Naprawiono 71 luk w zabezpieczeniach.

Usunięto błędy zarówno w aktualizacji KB5011493 systemu Windows 11, jak i aktualizacji KB5011487 systemu Windows 10. Jest to odpowiedź Microsoftu na niedawno ujawniony problem z OneDrive. Użytkownicy OneDrive znajdowaliby pewne dane na swoich komputerach nawet po przeprowadzeniu odpowiedniego resetu.

Zespół Microsoftu doradzał użytkownikom, którzy napotkali problemy, aby przekazali firmie uwagi w celu ulepszenia systemu Windows 11. Firma Microsoft udoskonala funkcję Fokus, która ma na celu przeciwdziałanie rozpraszaniu uwagi. Użytkownicy mogą obecnie kontrolować sesje skupienia w określonym czasie za pomocą aplikacji Zegar i planować czas skupienia za pomocą klienta poczty e-mail Outlook. W tej wersji zapoznawczej firma Microsoft dodała 5-minutowe przyrosty przydziału czasu ciszy poniżej pół godziny.

🔥 Anbefalede:  Sådan finder du udløbne domæne 301-omdirigeringer

Istnieje wiele poprawek paska zadań systemu Windows 11, nad którymi Microsoft pracował od lat ze względu na utrzymujące się problemy ze stabilnością. Długa lista poprawek paska zadań systemu Windows pokazuje wyzwania, które dotyczą urządzeń z ekranem dotykowym i konwencjonalnych komputerów PC wyposażonych w mysz i klawiaturę. Menu Start i wyszukiwarka Microsoft w systemie Windows zużywały zbyt dużo pamięci i działały niestabilnie. Wprowadzono także poprawki do aplikacji Ustawienia i Menedżer zadań, a także poprawki dotyczące dostępu głosowego, funkcji narratora i napisów na żywo. Testerzy powinni również zauważyć płynniejsze wrażenia wizualne podczas ładowania strony głównej w Eksploratorze plików.

Microsoft nie jest jedyną firmą, która spotkała się z krytyką związaną z wydajnością swojej najnowszej wersji system operacyjny uwolnienie. Okna 11 nie można nazwać bezbłędnym po miesiącach majsterkowania, ponieważ pewne problemy nadal występują i są od czasu do czasu zgłaszane przez użytkowników na forach. Błędy, które się pojawiły, wynikają z nieprawidłowego działania ustawień na głębszym poziomie, a niektóre z nich wynikają z anomalii w kodzie oprogramowania. Microsoft twierdzi, że „rozwiązał podstawowy problem powodujący, że żywe napisy wyświetlały błąd pobierania, mimo że pobieranie zakończyło się pomyślnie”.