Ogłoszenia Google I/O 2023 to magiczny sklep z rozwiązaniami SaaS

Følgende artikel hjælper dig med: Ogłoszenia Google I/O 2022 to magiczny sklep z rozwiązaniami SaaS

We/Wy Google 2022Oto wszystko, co musisz wiedzieć z ważnego wydarzenia technologicznego Google, Google I/O 2022.

Podczas konferencji Google I/O 2022, która odbyła się w dniach 11–12 maja 2022 r., firma Alphabet Inc. (GOOGL, GOOG) przedstawiła mnóstwo nowych produktów i usług. Nowy smartfon Pixel 6A, słuchawki douszne Pixel, system operacyjny Android 13 i ulepszony Portfel Google znalazły się wśród najbardziej oczekiwanych zapowiedzi Google I/O 2022. Google spodziewa się wypuścić smartfon Pixel 7 i zegarek Google Watch w 2022 roku.

Najważniejsze ogłoszenia Google

Poniżej wymieniono najważniejsze ogłoszenia opublikowane pierwszego dnia konferencji Google I/O 2022, czyli 11 maja 2022 r.

Smartfony Pixel

Na Google I/O 2022 Pixel 6A to tańsza o 449 dolarów wersja smartfona Pixel 6, która zawiera większość funkcji Pixela 6, np. chip Tensor. Ma aluminiową obudowę nadającą się do recyklingu, ma 6,1-calowy wyświetlacz i dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 megapikseli (MP) (w porównaniu z 50 MP w podstawowym Pixelu 6). Przedsprzedaż za 449 dolarów rozpocznie się 21 lipca. Pixel 6A będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, a do sprzedaży trafi 28 lipca. Smartfony Pixel 7 i Pixel 7 Pro ukażą się w sprzedaży jesienią 2022 roku. Będą miały dwa i trzy odpowiednio aparaty, podobnie jak obecne Pixele.

Obejrzyj Piksele

Pixel Watch będzie dostępny jesienią 2022 roku wraz ze smartfonem Pixel 7. Fitbit będzie „w pełni zintegrowany”, umożliwiając użytkownikom śledzenie danych dotyczących ich zdrowia. Mapy Google, Portfel Google i Google Home będą obsługiwane na zegarku Pixel Watch. Obecnie dostępny jest system operacyjny Android 13 Beta. Oznacza to, że system operacyjny Google Android jest udostępniany w wersji beta (testowej). Wśród ulepszeń Androida znajduje się przeróbka na większe urządzenia, takie jak tablety i urządzenia składane. Dwadzieścia aplikacji Google zostanie zaktualizowanych pod kątem dużych ekranów.

🔥 Anbefalede:  Denne foldetelefon er lettere end iPhone 14 Pro Max

Słuchawki douszne z pikselami

W Google I/O 2022 Pixel Buds Pro to pierwsze słuchawki zaprojektowane przez Google z aktywną redukcją szumów (ANC). Według Google pozwalają one wyraźnie wychwycić głos danej osoby, jednocześnie wyciszając hałas otoczenia, taki jak wiatr. Ceny będą zaczynać się od 199 dolarów. Przedsprzedaż rozpoczyna się 21 lipca, a słuchawki będą dostępne w sprzedaży 28 lipca.

Prywatność i ochrona

Chociaż podczas prezentacji nie podano żadnych szczegółów dotyczących tej nowej funkcji, dane osobowe można usunąć z wyszukiwarki Google (ale nie z Internetu) na wiele sposobów. Użytkownicy będą mogli kontrolować typy reklam, które im się podobają, a które nie, za pośrednictwem Mojego centrum reklam, które zostanie udostępnione później w 2022 r. Protected Computing będzie zaciemniać dane, aby zapewnić użytkownikom anonimowość. Rzeczywiste dane karty będą ukryte przed sprzedawcami korzystającymi z wirtualnych kart kredytowych, co obniży ryzyko oszustwa i kradzieży tożsamości.

W przyszłości bez haseł wszyscy będą mieli domyślnie włączoną weryfikację dwuetapową. Dzięki tej metodzie uwierzytelniania użytkownicy nie będą musieli zapamiętywać setek haseł, ponieważ będzie ona wykorzystywać wiele systemów. Do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google dodawana jest ochrona przed phishingiem oparta na sztucznej inteligencji (AI). Według Google oszustwa typu phishing są odpowiedzialne za 90% cyberataków.

Przeprojektowany Portfel Google W Portfelu Google można przechowywać nie tylko karty kredytowe. Można w nim teraz przechowywać legitymacje studenckie, przepustki do parków, karty Disney World, karty szczepień i legitymacje wydane przez rząd. Rozpocznie się od praw jazdy, umożliwiając użytkownikom przesyłanie identyfikatorów za pośrednictwem NFC.

Aplikacje

Skala odcienia skóry mnicha będzie używana w celu lepszego odwzorowania odcienia skóry, aby lepiej odzwierciedlać odcień skóry na zdjęciach i podczas wyszukiwania. Jednym z zastosowań jest wyszukiwanie kosmetyków. Google udostępnia swój przewodnik po odcieniach skóry jako open source, udostępniając go wszystkim organizacjom i badaczom. Tłumacz Google obsługuje teraz 24 dodatkowe języki. Aktualizujemy Mapy Google, aby uwzględnić dodatkowe budynki, widoki miast 3D i sugestie dotyczące najbardziej oszczędnych tras jazdy.

🔥 Anbefalede:  De første Google Pixel 8 Pro-gengivelser afslører nogle overraskende ændringer

Project Starline, który został zaprezentowany podczas Google I/O 2021, poprawi jakość dźwięku i obrazu w Google Meet. Funkcja Multisearch umożliwia użytkownikom zrobienie zdjęcia, wyszukiwanie według tego zdjęcia, a następnie doprecyzowanie wyszukiwania za pomocą tekstu. Nowa funkcja „w pobliżu mnie” analizuje migawkę i określa, czy dany element jest dostępny w pobliżu. Eksploracja scen to nowe, zaawansowane narzędzie wyszukiwania, które analizuje fotografię i dostarcza informacji o znajdujących się na niej obiektach.

Prace nad sprzętem przyszłości są w toku

Podczas konferencji zaprezentowano zdolność okularów rzeczywistości rozszerzonej (AR) do automatycznego tłumaczenia języków w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że użytkownik może odczytać tłumaczenie wypowiedzi innej osoby wyświetlane na soczewce. Nie ma przewidywanej daty wprowadzenia tego produktu na rynek.

W 2023 roku Google planuje wypuścić tablet z Androidem i chipem Tensor.