Największe dofinansowanie w startupach Agritech w pierwszym kwartale 2023 roku

Følgende artikel hjælper dig med: Największe dofinansowanie w startupach Agritech w pierwszym kwartale 2022 roku

Najlepsze finansowanie w startupach AgritechPostęp, jaki nastąpił dzięki powstającym start-upom AgriTech, podniósł na duchu światową gospodarkę

Rolnictwo, które zawsze odgrywało dużą rolę w gospodarce światowej, przechodzi kryzys. Branża musi zwracać uwagę na nowe wymagania rynku i zwracać uwagę na jakość, autentyczność i zrównoważony rozwój. Innowacja jest bohaterem wszystkich rewolucji w rolnictwie. Pojawiające się trendy technologiczne, takie jak rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość mieszana i Internet rzeczy, powoli sprawiają, że działalność rolnicza staje się bardziej precyzyjna, opłacalna i zrównoważona. AgriTech, połączenie rolnictwa i technologii, wykorzystuje nowoczesne metody usprawniania rolnictwa. W sektorze AgriTech działa obecnie ponad 10 tys. start-upów, które umożliwiają technologię rozwiązywania problemów rolnictwa. IndustryWired umieścił na liście najważniejsze fundusze dla start-upów AgriTech, które rewolucjonizują rolnictwo.

Otipy

Całkowita kwota finansowania: 32 miliony dolarów

Inwestor(zy): WestBridge Capital

Otipy to wschodzący indyjski start-up zajmujący się technologią agrotechniczną i przedsięwzięciem w zakresie handlu społecznościowego należącego do startupu Crofarm zajmującego się technologią rolniczą „od pola do stołu”. Platforma ma na celu bezpośrednie łączenie rolników z klientami za pośrednictwem kanałów internetowych i odwrotnie. Celem platformy jest dostarczanie świeżych produktów bezpośrednio z gospodarstwa za pomocą tak zwanego zbioru na żądanie. Wykorzystując narzędzia przewidywania popytu oparte na sztucznej inteligencji, platforma gromadzi dane historyczne w celu przewidywania popytu na produkty.

Arya.ag

Całkowita kwota finansowania: 60 milionów dolarów

Inwestor(zy): Asia Impact SA

Arya to wiodąca indyjska firma Agritech, która pracuje na farmach nad wzmocnieniem łańcuchów wartości w rolnictwie poprzez zintegrowany zakres usług. Wdrażając technologię poprzez podejście skoncentrowane na człowieku, platformy Agritech i Fintech firmy Arya wykorzystują technologię, aby pokonać ostatnią milę. Dzięki swojemu rentownemu modelowi biznesowemu obejmującemu ponad 5,0 mln ton pojemności magazynowej w 5500 magazynach w 21 stanach Indii, Arya pomaga rolnikom, agregatorom, organizacjom producentów rolnych, przetwórcom żywności i przedsiębiorstwom będącym użytkownikami końcowymi uniknąć strat po zbiorach.

🔥 Anbefalede:  Aéropostale og MetaversePlus frigiver en PFP-kollektion til det kommende Fashion Metaverse

AgroStar

Całkowita kwota finansowania: 70 milionów dolarów

Inwestorzy: Evolvence, Schroders Capital, Hero Enterprise i brytyjska instytucja finansująca rozwój CDC

AgroStar to wiodący start-up AgTech w Indiach z misją #HelpingFarmersWin. Shardul i Sitanshu (założyciele) założyli AgroStar z wizją rozwiązania dwóch największych problemów indyjskiego rolnictwa – braku wytycznych dotyczących naukowego/zrównoważonego rolnictwa i ograniczonego dostępu do wysokiej jakości środków produkcji rolnej. Obecnie AgroStar obsługuje miliony rolników w pięciu stanach Indii w oparciu o podejście wielokanałowe.

Nasze jedzenie

Całkowita kwota finansowania: 6 milionów dolarów

Inwestor(zy): 3Lines Venture Capital i C4D Asia Fund

Our Food to oparta na technologii platforma franczyzowa dla rolników, która dodaje wartość produktom rolników wykraczającą poza realizację ceny dzięki nowoczesnym, tanim jednostkom mikroprzetwórczym będącym własnością rolników i prężnym powiązaniom rynkowym. Firma jest obecna w Telangana, Andhra Pradesh, Maharashtra, Madhya Pradesh i Karnataka i posiada ponad 85 franczyzowych rolników.

Krishify

Całkowita kwota finansowania: 3,5 mln USD

Inwestor(zy): nie ujawniono

Krishify to organizacja oparta na technologii cyfrowej, która tworzy #agriverse, cyfrową społeczność rolników, którzy cieszą się z równych warunków działania i mogą bezpośrednio łączyć się z firmami. Koncentruje się na stworzeniu pierwszego w Indiach cyfrowego rynku produktów rolnych, wykorzystując społeczność internetową składającą się z ponad 7 milionów rolników.

Rolnictwo Apolla

Całkowita kwota finansowania: 40 milionów dolarów

Inwestor(zy): Wizja Softbank

Apollo pomaga rolnikom na rynkach wschodzących zwiększać zyski. Wykorzystuje agronomiczne uczenie maszynowe, teledetekcję i technologię mobilną, aby pomóc rolnikom w dostępie do kredytów, wysokiej jakości środków produkcji rolnej i zindywidualizowanych porad. Jej pierwszym produktem jest spersonalizowany pakiet środków produkcji, porad rolniczych i kredytów dostarczanych rolnikom w Kenii.

MoooFarm

Całkowita kwota finansowania: 2,4 mln USD

Inwestor(zy): Accel India

MoooFarm to firma informatyczna, która specjalizuje się w agTech i wykorzystuje światowe przywództwo oraz wiedzę specjalistyczną w obszarach umiejętności, agrobiznesu i technologii, aby napędzać zmiany społeczne w krajach rozwijających się, takich jak Indie. MoooFarm zwiększa dostęp rolników wiejskich do lepszej technologii poprzez wprowadzenie kompletnego narzędzia do zarządzania gospodarstwem mlecznym z wbudowaną platformą e-commerce do procesu hodowli bydła mlecznego na wiejskich obszarach Indii.

Table of Contents

🔥 Anbefalede:  Etapy związane z przeprowadzaniem systematycznego przeglądu