Leka SAS korzysta z rozwiązań IBM do budowy pulpitu nawigacyjnego interfejsu 3D

Følgende artikel hjælper dig med: Leka SAS korzysta z rozwiązań IBM do budowy pulpitu nawigacyjnego interfejsu 3D

Wyzwania

Leka SAS to startup, który stworzył Lekę, zabawnego robota-towarzysza przeznaczonego dla wyjątkowych dzieci. Opierając się na grach i stymulacji sensorycznej (światła, dźwięki, ruchy, wibracje…), Leka motywuje dzieci do interakcji społecznych z rodzicami i opiekunami, a co za tym idzie do nauki. Leka nie zastępuje terapii, sprawia, że ​​jest ona łatwiejsza, skuteczniejsza i stała, oferując dedykowane narzędzie do nauczania poprzez zabawę. Leka wykazała już rezultaty u 70 dzieci, które bawiły się nią w szkołach i stowarzyszeniach zajmujących się edukacją specjalną. Ponieważ każde dziecko jest wyjątkowe, Leka pomyślała o sposobie przechowywania działań każdego dziecka w bazie danych, aby móc nie tylko poznać jego zachowania, nawyki, ruchy i gesty, ale także sprawić, aby Leka zachowywał się prawidłowo, tj. stymulował lub przestał stymulować dziecko. Innymi słowy, aby Leka i każde dziecko uczyli się od siebie nawzajem.

Inicjatywy

Rozwiązanie oparte na IBM Bluemix i IBM IoT Foundation jest hostowane w chmurze IBM. Gromadzi wszystkie dane dotyczące ruchu robota Leka, gotowości, zatrzymania, karuzeli i wstrząśnięcia jako przykłady i pokazuje je na pulpicie interfejsu 3D.

Wyniki

Rozwiązania te pozwalają rodzicom i terapeutom lepiej zrozumieć wyjątkowe zdolności każdego dziecka. Leka to „robot”, którym dzieci mogą się bawić i z przyjemnością uczyć się różnych czynności. Dane pochodzące z Leka są unikalne i są analizowane, aby robot mógł automatycznie uczyć się za pomocą uczenia maszynowego

Table of Contents

🔥 Anbefalede:  AI kunne erstatte omkring 7.800 job hos IBM som en del af en ansættelsespause