Krzywa tokenów zarządzania opiera się na kulturze ogromnego przekupstwa

Følgende artikel hjælper dig med: Krzywa tokenów zarządzania opiera się na kulturze ogromnego przekupstwa

Krzywa

Wojny na krzywej: symboliczne łapówki cieszą się coraz większą popularnością w przestrzeni Defi

A krzywa to oprogramowanie korzystające z wielu kryptowaluty w celu prowadzenia zautomatyzowanej usługi animowania rynku skoncentrowanej na stabilnych monetach. Jest to token Ethereum, który napędza Curve.fi, zdecentralizowaną giełdę i protokół zautomatyzowanego animatora rynku. I jest to jeden z mniej znanych graczy poza rynkiem kryptowalut. Jest to największe źródło płynności dla wielu kryptowalut. Krzywa jest kluczowym graczem, na którym opierają się wzrosty nowych tokenów, ale ma również kluczowe znaczenie dla stabilnych par handlowych swapów stabilne monety które stanowią dużą część handlu kryptowalutami.

Ma ogromne wpływy w branży i działa poprzez pozornie szalony system łapówek, w którym nowe zdecentralizowane protokoły finansowe rywalizują o miano kolejnego dużego tokena. Protokół został zaprojektowany tak, aby ułatwić wymianę między tokenami ERC-20, takimi jak stabilne monety i Eteroparte na tokenach Bitcoin. Tam, gdzie Wall Street ma swoich animatorów rynku i banki, kryptowaluta ma usługi takie jak Curve, które zapewniają płynność tokenów. Jest to istotna część każdego rynku finansowego.

Polityka finansowa łapówek Curve:

Curve, jeden z wielu pojawiających się protokołów Defi zbudowanych na Ethereum, ułatwia handel nie przy użyciu centralnej księgi zleceń, ale raczej z pul kryptowalut udostępnianych przez użytkowników, którzy z kolei mogą zarabiać na swoich depozytach. W przeciwieństwie do swoich poprzedników zajmujących się tradycyjnymi finansami, Curve jest zdecentralizowany i rzekomo nadzorowany przez posiadaczy tokenów zarządzania, specyficznego rodzaju kryptowaluty analogicznej do udziałów w firmie.

Andre Cronje, twórca Yearn Finance i mnóstwa innych projektów Defi, stworzył platformę umożliwiającą wykonanie dokładnie tego rodzaju łapówki. Nazywa się bribe.crv.finance. Ta strona internetowa jest zasadniczo portalem poświęconym wszystkiemu, co związane jest z łapówkami CRV. Pozwala łapówkom tworzyć oferty, a łapówkom żądać ofert. Ponieważ jednak pomysł ten jest już dobrze znany, istnieje już wiele platform przekupstwa Defi.

🔥 Anbefalede:  8 formuł programu Excel, z których może skorzystać każda mała firma zajmująca się sprzedażą detaliczną

Zrozumienie polityki finansowej Krzywa łapówki z kolei dają wgląd w rynek stablecoinów, część kryptowalut, która ostatnio cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Terra UST i stakowany eter, czyli stETH, mają problemy z płynnością, co odbiło się szerokim echem w całej branży, a Curve odgrywa główną rolę w obu przypadkach.

Curve to zdecentralizowana giełda, taka jak Uniswap, działająca na blockchainie i nadzorowana przez DAO. Curve DAO to token zarządzający dla CURVE Finance, która jest zdecentralizowaną giełdą monet stabilnych. Jego głównym celem jest wymiana aktywów o tej samej wartości, które mogą być przydatne dla ekosystemu Defi. Jest to szczególnie ważne dla stabilne monety ponieważ inwestorzy chcą bardzo małego odchylenia od ceny 1 dolara.

Wojna Curve prowadzi do zwiększonej presji zakupowej na walutę CRV. Jednym z udanych protokołów Curve Wars jest Convex, który zaczął oferować własny token CVX posiadaczom CRV w zamian za umożliwienie firmie Convex decydowania o tym, gdzie przydzielić głosy Curve. Dodatkowo użytkownicy, którzy zamkną Curve, otrzymają opłaty transakcyjne od zautomatyzowanego animatora rynku, prawa do zarządzania i zwiększone nagrody. Curve, choć pozornie zdecentralizowany, stał się pojedynczym punktem awarii z niewielkim wsparciem, jak pokazał odcinek UST.