Korzyści Web 3.0 dla firm: kompletny przewodnik

Følgende artikel hjælper dig med: Korzyści Web 3.0 dla firm: kompletny przewodnik

Postęp technologiczny

Jesteśmy świadkami początku rzeczy. Web 2.0 to internet szerokopasmowy. Web 3.0 to sieć danych.”

Postęp technologiczny wzbudza ciekawość ludzi w epoce cyfrowej. Przyzwyczailiśmy się do korzystania z Internetu do wszystkiego, a kiedy czujemy, że nie czerpiemy z niego wystarczająco dużo, decydujemy się na przejście na nową technologię. O to właśnie chodzi w „Web 3.0”. Jest to kolejny poziom technologii, zaprojektowany tak, aby firmy mogły w pełni wykorzystać możliwości swoich witryn internetowych niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło

Web 3.0 to aplikacja internetowa oferująca użytkownikom niespotykane dotąd doświadczenie, dzięki której nawigacja między stronami i interakcja z treściami na różnych urządzeniach jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Korzystanie z Web 3.0 umożliwia firmom docieranie do klientów za pomocą dowolnej aplikacji, platformy lub urządzenia – a wszystko to za pomocą przeglądarki internetowej.

Najnowsze statystyki pokazują ponad 2 500 000 000 użytkowników Web 3.0, a 43% ludzi chce zostać pierwszymi użytkownikami tej technologii. To, co zaczęło się jako trend w firmach technologicznych, obecnie szturmem podbija świat biznesu.

Źródło

Czy ciekawi Cię, co Web 3.0 oznacza dla firm? Świetnie!

Źródło

Mój blog ma wiele do zaoferowania na temat technologii Web 3.0 i transformacji światowej gospodarki. Oprócz tego zobaczysz także krótki rzut oka na jego poprzednie wersje, Web 1.0 i Web 2.0.

Czytaj dalej i poznaj sieć technologii przyszłości!

Krótka historia sieci

Sieć 1.0:

Web 1.0 jest również znany jako Internet 1.0 lub model klient/serwer, który wykorzystuje scentralizowany model przetwarzania i przechowywania informacji. W tej wersji pojedynczy system komputerowy zajmuje się przechowywaniem i zarządzaniem danymi, bez komunikacji między komputerami w czasie rzeczywistym.

Sieć 2.0:

Druga wersja sieci Web nazywana jest Web 2.0 i jest platformą internetową, która umożliwia użytkownikom tworzenie i udostępnianie treści za pośrednictwem Internetu. Chodziło o wykorzystanie zdecentralizowanego modelu danych, wielkoskalowej sieci komputerów i umożliwienie komunikacji między nimi w czasie rzeczywistym.

Web 2.0 umożliwia dzielenie się informacjami za pośrednictwem blogów (a obecnie platform mediów społecznościowych), udostępniania mediów i strategii współpracy.

Teraz czas poznać najnowszą wersję webową, czyli Web 3.0. Spójrz.

Czym jest Web 3.0?

Źródło

Następnym krokiem w sieci WWW są funkcje takie jak inteligentne kontrakty, zdecentralizowane aplikacje (Dapps) i blockchain. Zmienia sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do informacji i decentralizuje Internet, aby stworzyć sieć taką, jaka powinna być, według jej wynalazcy Tima-Bernersa Lee. Nowa wersja sieci przyniesie niesamowite korzyści firmom i użytkownikom. Spójrz.

Korzyści biznesowe Web 3.0

1. Usprawnione procesy biznesowe: –

Web 3.0 ułatwi firmom prowadzenie księgi transakcji dla wszystkich zaangażowanych stron. Technologia ta umożliwi także firmom i organizacjom tworzenie łańcuchów dostaw i zarządzanie nimi bez większego wysiłku. Wszystkie umowy można zautomatyzować za pomocą inteligentnych kontraktów, ułatwiając operacje biznesowe.

Na przykład-

Aby usprawnić proces biznesowy hotelu, wszystkie informacje o rezerwacjach, gościach i fakturach mogą być dostępne w czasie rzeczywistym. W księdze będą także przechowywane szczegóły transakcji każdego gościa, który wejdzie do Twojej nieruchomości. Dzięki technologii Web 3.0 świadczenie spersonalizowanych usług każdemu użytkownikowi w oparciu o jego wcześniejsze zakupy i preferencje staje się łatwe.

2. Nie jest wymagana żadna osoba trzecia: –

Dzięki blockchainowi, inteligentnym kontraktom i zdecentralizowanym aplikacjom nie ma potrzeby angażowania zewnętrznych dostawców usług. Pomoże przedsiębiorstwom obniżyć koszty i zwiększyć konkurencyjność. Technologia Web 3.0 pozwoli każdemu właścicielowi firmy przejąć kontrolę nad wszystkimi wewnętrznymi operacjami i umożliwi mu bezpośrednią interakcję z klientami bez ingerencji z zewnątrz.

Na przykład-

Blockchain ułatwia ludziom dokonywanie wymiany walut w bezpiecznym środowisku. Stało się niezbędnym elementem wszystkich transakcji, których dzisiaj dokonują ludzie. W Web 3.0 osoba może wysyłać lub odbierać środki z dowolnego miejsca na świecie bez konieczności angażowania banku w przetwarzanie transakcji.

3. Efektywna współpraca z pracownikami, klientami i dostawcami-

Źródło

Web 3.0 ma na celu uczynienie przedsiębiorstw bardziej przejrzystymi dla stron zaangażowanych w ich transakcje. Osiąga to poprzez utrzymywanie niezmiennego rejestru transakcji widocznych dla wszystkich na blockchainie. W ten sposób ułatwia spółkom przestrzeganie wymogów w zakresie ładu korporacyjnego, zachowując przejrzystość.

Na przykład-

W Web 3.0 firmy mogą przechowywać niezbędne informacje o swoich dostawcach w Blockchain i komunikować się z nimi bezpośrednio. Firmy nie muszą korzystać z tego systemu za pośrednictwem zewnętrznego pośrednika, oszczędzając tym samym czas i pieniądze.

4. Większa przejrzystość w operacjach związanych ze sprzedażą: –

W Web 3.0 każdą transakcję można śledzić, aby firmy ponosiły odpowiedzialność za swoje działania. W ten sposób ludziom łatwiej jest kupować produkty od firm, którym ufają, zamiast spędzać zbyt wiele czasu na szukaniu konkretnych produktów lub usług.

Firmy mogą prowadzić rejestr swoich transakcji i działań w łańcuchu dostaw za pośrednictwem zdecentralizowanej księgi głównej.

Na przykład-

Za każdym razem, gdy klient składa zamówienie na produkt lub usługę, wszystkie szczegóły transakcji będą widoczne dla wszystkich na blockchainie przed dostawą. System ten zapewnia kompleksową przejrzystość i pomaga firmom zdobyć zaufanie i lojalność klientów.

5. Zmniejszone ryzyko włamań lub ataków cybernetycznych na pojedyncze firmy lub przedsiębiorstwa: –

W Web 3.0, gdzie wszystko jest zdecentralizowane, a transakcje przejrzyste, posiadanie bezpiecznego systemu księgi głównej dla firm staje się całkiem łatwe, co utrudnia hakerom dostęp do wrażliwych informacji o swoich klientach. Firmy mogą w ten sposób łatwo uniknąć naruszeń danych klientów lub firm. Pomaga im także w utrzymaniu solidnego bezpieczeństwa transakcji finansowych.

Na przykład-

Naruszenia danych można ograniczyć, udostępniając recenzje klientów i opinie na temat blockchain. Nie można ich zmieniać ani manipulować, więc firmy nie muszą się martwić jakąkolwiek formą kradzieży danych.

6. Lepsza możliwość wyszukiwania danych: –

Firmy mogą wyciągać cenne wnioski z ogromnej ilości danych dostępnych w Web 3.0 dzięki zdecentralizowanemu, niezmiennemu systemowi rejestrów, ułatwiającemu dostęp do informacji o swoich klientach w czasie rzeczywistym. Internet nowej generacji ułatwi wyszukiwanie informacji o Twoich i potencjalnych klientach.

Na przykład-

Web 3.0 może śledzić wszystkie szczegóły transakcji. Analiza danych jest uproszczona, co ułatwia firmom odkrywanie nowych klientów. Dzięki dostępowi do bardziej odpowiednich zbiorów danych, z których firmy będą mogły korzystać w czasie rzeczywistym, znalezienie nowych klientów lub inwestorów stanie się łatwe.

7. Tańszy i szybszy dostęp do danych: –

Dla firm najcenniejszym zasobem są dane, które wykorzystują w procesie rozwoju swoich produktów i usług. Technologia Web 3.0 pomaga im uzyskać dostęp do większej ilości danych klientów za pośrednictwem wielu kanałów przy stosunkowo niższych kosztach niż wcześniej, dzięki zdecentralizowanej architekturze i niezmiennym systemom.

Na przykład-

Dzięki Web 3.0 firmy mogą dostarczać potencjalnym klientom kompleksowe informacje o swoich produktach i usługach. Mogą także hostować ankiety w Blockchain, które pomagają im uzyskiwać opinie od klientów w czasie rzeczywistym przy niższych kosztach, co ułatwia firmom zwiększanie strumienia przychodów.

8. Inteligentne kontrakty oparte na księgach: –

W Web 3.0 umowa jest przechowywana na blockchainie, a nie w jakimkolwiek indywidualnym systemie komputerowym, co czyni ją bardziej wydajną i przejrzystą dla wszystkich zaangażowanych stron. W ten sposób nie będzie ryzyka naruszenia danych ani włamań, ponieważ każda interakcja będzie odbywać się tylko między dwoma komputerami. Pomaga przedsiębiorstwom zmniejszyć ryzyko sporów kontraktowych i zwiększyć efektywność zarządzania umowami.

Na przykład-

W Web 3.0 inteligentne kontrakty umożliwiają firmom efektywną komunikację bezpośrednio z klientami bez angażowania osób trzecich. Firmy mogą wykorzystywać dane w czasie rzeczywistym do tworzenia inteligentnych kontraktów i monitorowania ich realizacji. Dzięki zdecentralizowanej architekturze nie będzie ryzyka utraty ani kradzieży danych.

8. Tania i elastyczna infrastruktura: –

Web 3.0 pomaga firmom obniżyć koszty infrastruktury dzięki zdecentralizowanej architekturze i niezmiennym systemom rejestrów, ułatwiając firmom przechowywanie informacji w łańcuchu bloków. Firmy mogą korzystać z tańszej infrastruktury do przechowywania danych w zdecentralizowanym systemie i uzyskiwać dostęp do informacji o klientach w czasie rzeczywistym.

Na przykład-

Web 3.0 oferuje tańszą i bardziej elastyczną infrastrukturę, ułatwiając firmom wdrażanie systemów i aplikacji dzięki zdecentralizowanej architekturze i niezmiennemu systemowi księgi. Ten nowy rodzaj Internetu pomaga także firmom w dłuższej perspektywie oszczędzać czas i wydatki, korzystając z technologii Web 3.0.

9. Lepsze relacje z klientami: –

Kiedy korzystasz z Web 3.0, każda transakcja jest rejestrowana w księdze tak, aby wszystkie zaangażowane strony mogły ją zobaczyć, co sprawi, że będą one bardziej przejrzyste i odpowiedzialne wobec swoich klientów. Ułatwia śledzenie transakcji biznesowych, pomagając w ten sposób firmom w tworzeniu długotrwałych relacji z klientami.

Firmy mogą udostępniać klientom dane dotyczące swojej działalności biznesowej za pośrednictwem zdecentralizowanego systemu księgi głównej, co ułatwia budowanie zaufania wśród potencjalnych klientów.

Na przykład-

Web 3.0 daje dostęp do niezmiennych i przejrzystych informacji o przedsiębiorstwach, dając swoim klientom poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z ich produktów lub usług. W ten sposób mogą zyskać większą satysfakcję klientów, dzieląc się swoim postępem technologicznym.

10. Bardziej wydajne łańcuchy dostaw: –

Źródło

Firmy mogą łatwo śledzić swoje łańcuchy dostaw w Web 3.0. Pomoże im to w usprawnieniu procesów i szybkiej identyfikacji problemów w wytwarzaniu produktów lub świadczeniu usług. W ten sposób firmy mogłyby dodać wartość dla klientów, dostarczając im lepsze produkty i zmniejszając wszelkie straty w kosztach operacyjnych.

Na przykład-

Web 3.0 pomaga firmom śledzić łańcuchy dostaw i skutecznie monitorować cały proces. Mogą także udostępniać swoim dostawcom kluczowe informacje, takie jak harmonogram produkcji i terminy realizacji kontraktów, dzięki czemu łatwiej i bezproblemowo dostarczają produkty na czas.

11. Płatności w czasie rzeczywistym i wymiana walut: –

Web 3.0 wprowadza koncepcję zdecentralizowanych walut, takich jak Bitcoin, Ethereum itp., dokonując transakcji w czasie rzeczywistym i upraszczając płatności transgraniczne. Dzięki temu handel globalny jest bardziej efektywny dla przedsiębiorstw, ponieważ mogą one z łatwością udostępniać swoim dostawcom/klientom/pracownikom informacje na temat swoich transakcji za pośrednictwem blockchain.

Na przykład-

Zdecentralizowane waluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, ułatwiają transakcje globalne dzięki wykorzystaniu systemów płatności peer-to-peer. Firmy mogą z łatwością tworzyć inteligentne kontrakty ze swoimi dostawcami/klientami, aby zwiększyć efektywność handlu i uzyskać dostęp do danych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem blockchain, pomagając im w ten sposób zmniejszyć swoją zależność od pośredników finansowych.

12. Udane wynalazki w przyszłości: –

Web 3.0 daje firmom szansę na zwiększenie wydajności swoich produktów poprzez integrację z technologią blockchain, upraszczając różne aspekty ich działalności biznesowej. Pomoże także firmom śledzić trendy na rynku i uzyskać dostęp do cennych danych poprzez zdecentralizowany system księgi głównej i inteligentne kontrakty oferowane przez waluty wirtualne, takie jak Ethereum.

Na przykład-

Dzięki Web 3.0 firmy mogą integrować swoje produkty z blockchainem, aby zautomatyzować swoje działania i uzyskać dostęp do danych w czasie rzeczywistym na temat trendów klientów na rynku. W ten sposób mogą wykorzystać te informacje do usprawnienia swoich procesów biznesowych, koncentrując się na najbardziej dochodowych obszarach handlu w celu zwiększenia sprzedaży.

Główne zalety Web 3.0

Przyjrzyjmy się teraz najważniejszym cechom Web 3.0, które dadzą jasny obraz. Ale wcześniej zrozum znaczącą różnicę między Web 1.0, Web 2.0 i Web 3.0. Cóż, te znaczące różnice są proste:

Źródło

Znając różnicę między tymi trzema, przyjrzyjmy się teraz głównym cechom Web 3.0.

Najważniejsze funkcje Web 3.0:

1. Decentralizacja: Dane są przechowywane w Blockchain

Web 3.0 to przede wszystkim decentralizacja. W tym modelu dane przechowywane są bezpośrednio w Blockchainie, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia. Nie będzie potrzeby polegania na zewnętrznych usługodawcach w zakresie określonych zadań, ponieważ wszystko będzie obsługiwane przez komputery w sposób zdecentralizowany.

2. Autonomiczne: samowykonujące się inteligentne kontrakty

Dzięki Web 3.0 firmy będą miały swobodę w ustalaniu swoich warunków i automatycznej ich realizacji bez zakłóceń, zmniejszając w ten sposób potrzebę korzystania z pośredników i prawników. Maszyny same zrozumieją transakcję pomiędzy dwiema stronami, ułatwiając im realizację kontraktów.

3. Bez uprawnień: brak ograniczeń dostępu

W Web 3.0 nie będzie potrzeby polegania na żadnym dostawcy usług, ponieważ wszystko będzie się działo automatycznie za pomocą komputerów i inteligentnych urządzeń. Dzięki temu firmy nie będą musiały płacić wysokich opłat za dostęp do potrzebnych im usług, co obniżyłoby ich koszty operacyjne i umożliwiłoby skuteczniejsze prowadzenie interesów z klientami i dostawcami bez poświęcania dużej ilości czasu.

4. Opór przed cenzurą: treści nie można usunąć ani zatrzymać

Żadna strona nie może usunąć ani zatrzymać wszystkiego, co jest zapisane w Web 3.0, co czyni je bardziej wiarygodnymi dla użytkowników, którzy chcą udostępniać swoje dane, bez obawy, że w dowolnym momencie stracą nad nimi kontrolę. Dzięki temu firmy nie będą musiały wydawać ogromnych sum pieniędzy na ochronę informacji/treści przed włamaniem lub kradzieżą przez cyberprzestępców.

5. Bezpieczne przesyłanie wiadomości: wiadomości nie można zhakować

Web 3.0 wprowadza koncepcję bezpiecznego przesyłania wiadomości za pośrednictwem łańcucha bloków, który umożliwia użytkownikom komunikowanie się bez obaw o istotne informacje, takie jak transakcje finansowe lub inne dane osobowe, które mogą zostać ujawnione przez cyberprzestępców. W ten sposób firmy mogą udostępniać swoje dane dostawcom/klientom/pracownikom bez ryzyka utraty ich przez hakerów w dowolnym momencie.

6. Ochrona przed oszustwami: nie można manipulować transakcjami

Źródło

Dzięki Web 3.0 żadna strona trzecia nie może manipulować transakcjami, co czyni je bezpieczniejszymi dla użytkowników, którzy chcą handlować cennymi informacjami, nie martwiąc się, że w dowolnym momencie zostaną zhakowane. W ten sposób firmy mogą udostępniać swoje cenne dane dostawcom/klientom/pracownikom, aby jednocześnie zwiększać przychody i produktywność.

Słynne studia przypadków aplikacji Web 3.0

Źródło

1. Augur: Rynek prognoz

Augur to zdecentralizowana platforma rynku prognostycznego o otwartym kodzie źródłowym, zbudowana na blockchainie Ethereum. Korzystanie z wirtualnej waluty pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać udziały w wyborach lub meczach sportowych.

2. Bitmari: przyspieszenie płatności międzynarodowych dla afrykańskich firm

BitMari to afrykańska firma fintech, której celem jest wykorzystanie technologii blockchain do świadczenia usług finansowych w Afryce. Umożliwia użytkownikom płacenie urządzeniami mobilnymi bez infrastruktury bankowej, dzięki czemu zyskał popularność wśród lokalnych przedsiębiorców na kontynencie.

3. Farmatrust: Dostawa produktów leczniczych pacjentom na rynkach wschodzących

FarmaTrust to brytyjska firma, której celem jest dostarczanie wysokiej jakości leków pacjentom na rynkach wschodzących poprzez wykorzystanie technologii blockchain. Platforma zapobiega przedostawaniu się podrabianych leków do ludzi bez ich wiedzy, co pomogło jej zyskać szeroką popularność wśród organizacji medycznych na całym świecie.

4. Bitpesa: Przyspieszenie płatności dla afrykańskich firm

BitPesa, afrykańska firma fintech, świadczy usługi handlu wirtualnymi walutami dla firm, koncentrując się głównie na Afryce. Umożliwia swoim użytkownikom szybkie wysyłanie/odbieranie pieniędzy w przypadku płatności międzynarodowych bez udziału pośredników, zmniejszając w ten sposób ich koszty.

5. Trustatom: bezpieczne transakcje danych dla firm

Trustatom to amerykańska firma, której celem jest świadczenie usług prawnych i biznesowych, w szczególności w zakresie sprzedaży/kupna nieruchomości, poprzez wykorzystanie technologii blockchain. Platforma może przechowywać wszystkie dane transakcyjne w zdecentralizowanej księdze, nie ujawniając ich nikomu, dzięki czemu jest bezpieczniejsza dla użytkowników poszukujących tego typu funkcjonalności.

6.SatoshiPay: Akceptuj płatności od każdego

SatoshiPay to londyński startup, którego celem jest stworzenie platformy dla modeli biznesowych opartych na mikropłatnościach. Umożliwia użytkownikom akceptowanie płatności ułamkami centa bez żadnych opłat minimalnych, co zwiększyło jego popularność wśród sprzedawców internetowych poszukujących sposobów na zwiększenie przychodów.

Końcowe przemyślenia

Web 3.0 ma spowodować ogromną transformację w świecie biznesu, eliminując potrzebę pośredników i zwiększając efektywność/wiarygodność transakcji pomiędzy firmami, klientami, dostawcami lub pracownikami.

Więc na co teraz czekasz? Upewnij się, że Twoja firma wyprzedzi konkurencję, wdrażając najnowsze technologie, zanim będzie za późno na maksymalizację zysków i zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Lepiej skonsultuj się z to, co najlepsze firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych w Indiach które mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy poprzez uruchomienie aplikacji web 3.0 i przyciągnięcie większej liczby klientów za pomocą najnowszych technologii.

Table of Contents

🔥 Anbefalede:  Over 100.000 ChatGPT-konti sælges på det mørke web - hvad du behøver at vide