Kompletny przewodnik po szybkiej produkcji na potrzeby rozwoju produktu

Følgende artikel hjælper dig med: Kompletny przewodnik po szybkiej produkcji na potrzeby rozwoju produktu

Szybka produkcja

Tradycyjna produkcja nie pasuje do planu rozwoju produktu każdej firmy, dlatego wiele z nich zwraca się w stronę szybkiej produkcji. W rzeczywistości szybka produkcja to świetny sposób na obniżenie kosztów produkcji i zaoszczędzenie dużej ilości czasu w procesie produkcyjnym. Globalne dążenie do szybkiej produkcji napędzane jest innowacjami i skalowalnością w celu znalezienia alternatywnych sposobów, dzięki którym firmy będą mogły wypuścić swoje produkty na rynek tak szybko, jak to możliwe.

Tradycyjna produkcja

Będąc jedną z najpopularniejszych technik produkcji, szybka produkcja umożliwia firmom szybkie składanie produktu końcowego bez angażowania niedrogich technik produkcji na dużą skalę i w ułamku czasu potrzebnego w porównaniu z tradycyjną produkcją. Czym właściwie jest szybka produkcja? Uporządkujmy podstawy.

Co to jest szybka produkcja?

Odnosi się do produkcji gotowych do wprowadzenia na rynek części i komponentów przy użyciu różnych technik i metod, przy pomocy nietradycyjnych narzędzi i CHAM. Główną zaletą tego procesu produkcyjnego jest to, że jest szybki i stosunkowo niedrogi. Ponadto całkowicie nadaje się do produkcji niskoseryjnej. Z drugiej strony, w wielu przypadkach tradycyjna produkcja wykorzystuje kosztowny sprzęt i maszyny, których wytworzenie gotowego produktu zajmuje dużo czasu. Formowanie wtryskowe, kształtowanie i łączenie to przykłady klasycznej produkcji.

Oprogramowanie używane do kontrolowania i kierowania procesami ma kluczowe znaczenie w szybkiej produkcji. Profesjonalna automatyzacja dba o wydajną produkcję produktu – oszczędzając cenny czas i zasoby, realizując program specjalnie opracowany przez inżynierów i projektantów. Szybka produkcja obejmuje różne techniki, takie jak szybkie oprzyrządowanie, obróbka CNC i druk 3D. Metody te mają jednak jedną wspólną cechę – wykorzystują cyfrowe projekty i oprogramowanie, aby maksymalnie zwiększyć wydajność.

Szybka produkcja kontra szybkie prototypowanie

Szybkie prototypowanie to proces, w którym części lub produkty są wytwarzane za pomocą projektów wspomaganych komputerowo. Wykorzystuje trójwymiarowe informacje CAD do stworzenia prototypu, którego firma potrzebuje do testów przed rozpoczęciem produkcji produktu końcowego. Jest to szczególnie szybki proces, który pozwala projektantom i inżynierom na wprowadzanie zmian lub modyfikacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z tego powodu firmy, które stale przeprojektowują swoje produkty lub posiadają wiele linii produktów, znacząco czerpią korzyści z szybkiego prototypowania.

🔥 Anbefalede:  Hvordan opbygger man en e-mailliste, der konverterer besøgende til loyale brugere?

Główna różnica między szybką produkcją a szybkim prototypowaniem polega na tym, że w tym pierwszym przypadku produkty lub komponenty są gotowe do wprowadzenia na rynek zaraz po opuszczeniu linii produkcyjnej. Nie oznacza to jednak, że te dwie techniki wzajemnie się wykluczają. Na przykład szybkie prototypowanie odbywa się poprzez szybką produkcję. W momencie powstania prototypowanie było głównym przypadkiem zastosowania produkcyjnego w celu szybkiej produkcji. Szybka produkcja jest wykorzystywana do tworzenia całych komponentów i produktów dla użytkownika końcowego, a nie tylko prototypów.

Produkcja szybka a produkcja przyrostowa

Każdy szybki proces produkcyjny zawiera w sobie jakąś formę wytwarzania przyrostowego. Ponownie, dzięki technologii wytwarzania przyrostowego firmy mogą tworzyć produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb. Proces polega na dodawaniu wielu warstw materiałów do podstawy produktu, aż do jego ukończenia. Ostatecznie może powstać w pełni funkcjonalny produkt lub prototyp, który pomoże w dalszych dostosowaniach i przeprojektowaniu przewidywanego produktu.

Szybka produkcja

Szczególnie nadaje się do skomplikowanych projektów, których produkcja przy użyciu tradycyjnych metod byłaby bardzo kosztowna. Wytwarzanie przyrostowe można najlepiej zastosować, gdy produkt i jego komponenty są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.

Ta forma produkcji jest idealna do szerokiego zakresu zastosowań technicznych. W porównaniu z tradycyjną produkcją, AM jest również idealnym rozwiązaniem w celu obniżenia ogólnych kosztów. Oczywiście szybkie prototypowanie nie byłoby możliwe bez przynajmniej jakiejś formy wytwarzania przyrostowego.

Metody szybkiej produkcji

Firmy mogą skorzystać z wielu metod szybkiej produkcji. Jednak najbardziej popularne są usługi druku 3D, obróbka CNC i szybkie oprzyrządowanie. Zapoznajmy się z nimi.

drukowanie 3d

Nie ma na to rady, przez ostatnie 20 lat Rozwinął się druk 3D Imponujący. Wdrażane są nowe drukarki o ogromnych możliwościach, a możliwości dla przedsiębiorstw rosną wykładniczo. W rzeczywistości jest to technika wytwarzania przyrostowego, w której jako materiały wykorzystuje się głównie tworzywa sztuczne, a urządzenie drukujące nakłada i dostosowuje stopione tworzywo sztuczne, które następnie ochładza się, tworząc gładkie wykończenie. Jest to bardzo ważna technika produktu końcowego w wielu współczesnych gałęziach przemysłu.

🔥 Anbefalede:  Zrównoważone materiały w produkcji samochodów

drukowanie 3d

Obróbka CNC

CNC to skrót od Computerized Numerical Control. Jest to subtraktywna, skomputeryzowana metoda produkcji, w której ruch sprzętu produkcyjnego jest kontrolowany za pomocą wstępnie zaprogramowanego oprogramowania i kodu. Wyszkoleni pracownicy obsługują różnorodne skomplikowane maszyny, w tym szlifierki, tokarki i tokarki, które służą do cięcia, kształtowania i wytwarzania różnych komponentów i prototypów. maszyniści CNC korzystaj z projektowania mechanicznego, rysunków technicznych, matematyki i umiejętności programowania komputerowego, aby na co dzień tworzyć szereg części metalowych i plastikowych. Jest to jedna z najbardziej poszukiwanych technik w przemyśle produkcyjnym.

Szybkie oprzyrządowanie

Każda metoda lub technika, która umożliwia szybkie wytwarzanie części, które mają działać jako narzędzie (najczęściej matryca lub forma), zalicza się do szybkiego oprzyrządowania. Można je wyprodukować na zamówienie, niskim kosztem, a wykończyć i przygotować do użycia w dość krótkim czasie, co jest bardzo pomocne, gdy potrzebne narzędzie jest trudno dostępne na rynku. Oprzyrządowanie form wtryskowych jest jedną z najprostszych i najczęściej stosowanych metod.

Końcowe przemyślenia

Szybka produkcja może zdziałać cuda dla Twojej firmy. Tradycyjne techniki produkcyjne wymagają dużych budżetów i są niezwykle czasochłonne. Jeśli wyobrażasz sobie złożony produkt końcowy o małej objętości, szybka produkcja jest oczywistym rozwiązaniem.