Kaplan z powodzeniem wykorzystuje chmurę AWS do obniżania kosztów

Følgende artikel hjælper dig med: Kaplan z powodzeniem wykorzystuje chmurę AWS do obniżania kosztów

Kaplana

Każdego roku Kaplan, Inc. obsługuje ponad 1,2 miliona studentów na całym świecie, oferując szeroką gamę usług w ramach szkolnictwa wyższego, przygotowania do testów, edukacji zawodowej, szkoleń w języku angielskim, przygotowania do studiów uniwersyteckich oraz ofert szkół podstawowych i średnich dla osób, instytucji i firm.

Wyzwania

Obecnie Kaplan składa się z wielu działów o różnych potrzebach w zakresie infrastruktury IT i zmiennym wzorcu użytkowania, w tym działu Test Prep (KTP) firmy Kaplan, który przygotowuje studentów do testów wstępnych, takich jak SAT, ACT, GRE, GMAT, LSAT, MCAT i egzaminów licencyjnych zawodowych. Aby wesprzeć KTP, Kaplan uruchomił swoje środowiska programistyczne i testowe w kolokowanym centrum danych Tier 1 w Nowym Jorku. Kiedy przez miasto przeszła burza tropikalna Sandy, jedna z najbardziej śmiercionośnych i niszczycielskich burz w sezonie huraganów na Atlantyku w 2012 r., centrum goszczące przestało działać na około dwa tygodnie. Dodatkowo, w miarę jak firma rosła, a jej architektura IT stawała się coraz bardziej złożona, Kaplanowi coraz trudniej było spełnić wymagania standardów bezpieczeństwa danych branży kart płatniczych (PCI DDS) i kontroli organizacji usług (SOC). Firma Kaplan musiała znaleźć elastyczną infrastrukturę informatyczną, która umożliwiłaby jej rozwój przy jednoczesnej poprawie ogólnej odporności, bezpieczeństwa i elastyczności.

Inicjatywy

Kaplan prowadził 12 różnych centrów danych w całej organizacji i zaczął przenosić swoje aplikacje do Amazon Web Services (AWS), aby skonsolidować swoją infrastrukturę. Według Marino: „Jedną z rzeczy, które skłoniły nas do przejścia na chmurę, był problem ze sprzętem, który wygasł i zabrakło miejsca w naszym centrum danych”. Kaplana zainteresowała także dojrzałość oferty AWS. „Usługa relacyjnej bazy danych Amazon (Amazon RDS) pozwala naszemu zespołowi DBA mniej skupiać się na codziennej konserwacji i wykorzystywać swój czas na pracę nad ulepszeniami. Funkcja Elastic Load Balancing pozwoliła nam odejść od drogich i skomplikowanych modułów równoważenia obciążenia i zachować wymaganą funkcjonalność” – mówi Marino.

🔥 Anbefalede:  Amazon pomyślnie uruchamia usługi AWS na orbitującym satelicie

Tropical Storm Sandy skłoniła firmę do migracji KTP i dodatkowych usług wspólnych, należących do oddziałów Kaplan Higher Education i Kaplan International, do AWS, łącznie do 900 GB danych. „Zaczęliśmy w maju 2013 r. od przeniesienia środowisk programistycznych, zapewniania jakości i testowania do AWS” – mówi kierownik projektu Ravi Munjuluri. „Zakończyliśmy tę część przejścia do października i rozpoczęliśmy planowanie migracji produkcyjnej. W styczniu 2014 roku zaczęliśmy przenosić elementy stosu aplikacji w środowisku produkcyjnym, jeden po drugim, aby zminimalizować wpływ na działalność biznesową. Nasz ostatni atak miał miejsce w sierpniu i wszystko wydarzyło się w ciągu weekendu. Zaczęliśmy w piątek i pracowaliśmy już w niedzielę rano.” W ramach przejścia do chmury Kaplan przeprowadził migrację około 50 aplikacji i 50 zagnieżdżonych podaplikacji w swoim stosie. W kolokowanym centrum danych oddział wykorzystał sieć pamięci masowej (SAN) do połączenia serwerów x86, procesorów Sun Sparc i systemu operacyjnego Solaris z sześcioma bazami danych Oracle Database 10g i Windows SQL.

Wyniki

Oprócz bardziej niezawodnej infrastruktury i mniejszych opóźnień, Kaplan zyskał także lepszy wgląd w koszty swoich aplikacji i systemów. „Tagując wszystkie instancje w AWS, jesteśmy teraz w stanie przyjrzeć się konkretnym kosztom, począwszy od warstwy aplikacji, aż do każdego zasobu powiązanego z aplikacją. Dzięki temu mogliśmy ujawnić ukryte koszty obsługi aplikacji” – mówi Marino. Kaplan przewiduje dalsze usprawnienia procesu rozwoju z wykorzystaniem AWS. Hack mówi: „Korzystając z AWS CloudFormation i interfejsu wiersza poleceń AWS (CLI), mamy poziom kontroli i standaryzacji, którego nie moglibyśmy osiągnąć w naszych lokalnych centrach danych. Możemy teraz łatwo uruchamiać środowiska i usuwać je, gdy już z nimi skończymy. Marino wyjaśnia: „Dzięki temu możemy wykorzystać zalety AWS, zachowując jednocześnie mocne strony naszego lokalnego centrum danych, a naszym programistom daje czas na przeprogramowanie naszych aplikacji tak, aby działały na platformie AWS”. Zespół Kaplan twierdzi, że będzie w dalszym ciągu poszukiwać możliwości tam, gdzie sensowne jest przeniesienie systemów i aplikacji z tradycyjnych centrów danych do chmury.