Jeśli myślisz, że jesteś wyciszony, pomyśl jeszcze raz! Big Tech nagrywa!

Følgende artikel hjælper dig med: Jeśli myślisz, że jesteś wyciszony, pomyśl jeszcze raz! Big Tech nagrywa!

Wielka technologiaMyślisz, że to wyciszyłeś? Lepiej pomyśl jeszcze raz. Wyciszony mikrofon nie powstrzymuje Big Tech od nagrywania dźwięku.

Za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji do wideokonferencji, wysyła ona dźwięk do firmy udostępniającej usługę. Według nowych badań obejmuje to dźwięk i hałas w tle, zarówno nadawany na antenie, jak i wyciszony. Naukowcy sprawdzili wiele popularnych aplikacji Big Tech, aby określić, w jakim stopniu aplikacje do wideokonferencji zbierają dane, gdy użytkownicy korzystają z przycisku wyciszenia w oprogramowaniu.

Z ustaleń wynika, że ​​niestety nie widzimy żadnych aplikacji przetestowanych przez Big Tech. Więc na razie nie można tego nazwać i zawstydzić. Jednak od 2022 r. ważność niekoniecznie musi budzić wątpliwości. Nie oznacza to, że nie możemy wyciągać wniosków. Według badań aplikacji do wideokonferencji dane te mogą zostać wykorzystane do wydobycia znaczących informacji. Przy odrobinie uczenia maszynowego informacje te mogą dać bardzo wyraźny obraz Twojej rzeczywistości, nawet jeśli aplikacja musi Cię wyciszyć. Identyfikując konkretne dane audio przesyłane podczas testu i ekstrapolując je, zespół badawczy był w stanie przewidzieć, jakie wnioski wyciągnie Big Tech.

Oczywiście Big Tech wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy wszystkiego. Dlatego badacze opracowali algorytmy do badania danych. To, co odkryli, było wspaniałe. Krótko mówiąc, absolwenci byli w stanie stworzyć model uczenia maszynowego, który mógł określić, co robili użytkownicy aplikacji do wideokonferencji, wyciszając mikrofon, z dokładnością co najmniej 80%.

Plik: Wyobraź sobie, co Google lub Microsoft mogą zrobić z gigantycznym modelem sztucznej inteligencji.

Odpowiedź Neurala: Czy musisz się martwić? Tak. absolutnie. Czy powinienem przestać używać tych aplikacji? Nie, nie jest to opcja dla każdego.

🔥 Anbefalede:  Er iFixit-sættet det værd? – Gennemgang af iFixit Pro Tech værktøjssæt

Naszą prawdziwą obawą jest to, że Big Tech wie, że użytkownik nagrywa, nie dba o to, czy jest wyciszony, czy też ciągle wierzy, że użytkownikowi to zależy. W każdym razie pokazuje to niepokojący poziom oddzielenia od doświadczenia użytkownika. Ukryte motto Big Tech to „dane za wszelką cenę”, co ma na celu pokazanie, jak spragniona jest bestia. Nie ma powodu, aby wyraźnie nie powiadamiać użytkownika wielkimi literami, że przycisk wyciszenia nie przestanie wysyłać dźwięku na serwer. Na szczęście masz wybór. Jeśli chcesz wyciszyć sygnał audio, musisz wyciszyć go dwukrotnie. Jeśli masz szczęście i posiadasz zestaw słuchawkowy z fizycznym przyciskiem wyciszenia, użyj go do wyciszenia zestawu słuchawkowego, a następnie użyj przycisków aplikacji jako dodatkowej warstwy wyciszenia.

Jeśli zestaw słuchawkowy nie ma fizycznego przycisku wyciszania lub jeśli komunikujesz się za pomocą wbudowanego mikrofonu, musisz wyciszyć mikrofon w ustawieniach systemu operacyjnego, pozostawić wyciszony i system wyciszyć zestaw słuchawkowy. Ostatecznie nie jest jasne, co Big Tech robi z tymi danymi. Zakres badania nie obejmował badania Big Tech. Zaktualizujemy ten artykuł, gdy Zoom, Microsoft lub Google skontaktują się z nami w celu uzyskania wyjaśnień. Ale bez względu na wszystko, poważnym problemem jest fakt, że są one zbierane w tak zwodniczych okolicznościach. Zasadą obowiązującą użytkowników jest zmuszanie ich do przejścia do menu systemu operacyjnego w celu zapewnienia prywatności. Ponadto pokazuje, jak wrażliwe są dane audio na dane wideo. Nie zapomnijcie wszyscy o podwójnym wyciszeniu. Czasami możesz zapomnieć o wyłączeniu wyciszenia, ale kompromis pozwala Google, Microsoft i wszystkim innym na przeszkolenie swoich maszyn do hałasu wokół ich życia osobistego.

Table of Contents