Jak uzyskać dostęp do czatu Bing w przeglądarce Edge firmy Microsoft?

Følgende artikel hjælper dig med: Jak uzyskać dostęp do czatu Bing w przeglądarce Edge firmy Microsoft?

Oto przewodnik krok po kroku, jak korzystać z czatu Bing w przeglądarce Microsoft Edge w 2023 r.

Najprawdopodobniej słyszałeś już o nowym czacie Bing. W lutym 2023 r. firma Microsoft rozpoczęła wdrażanie tego nowego rozwiązania, które wykorzystuje model dużego języka OpenAI GPT-4, aby umożliwić użytkownikom komunikację z usługą Bing w naturalnym ludzkim języku i otrzymywanie od niej odpowiedzi w naturze. To rzut oka na to, co sztuczna inteligencja może zrobić w przyszłości, i dlatego warto spróbować.

Aby korzystać z czatu Bing, zgodnie z oczekiwaniami musisz używać przeglądarki Microsoft Edge. Na początku może ci się to nie podobać, ale Edge jest obecnie bardzo wydajną przeglądarką zbudowaną na silniku Chromium, więc powinna działać podobnie do Google Chrome. Musisz także zarejestrować się, aby uzyskać podgląd Bing. Kiedyś istniała lista oczekujących, ale teraz możesz po prostu wejść na tę stronę i zalogować się na swoje konto Microsoft Live za pośrednictwem przeglądarki Edge. Następnie możesz zacząć z niego korzystać.

Jak korzystać z czatu Bing w panelu Discover w Microsoft Edge

Panel Discover, który Microsoft dodał do przeglądarki wraz z premierą Binga, to najprostszy sposób na uzyskanie dostępu do Bing w Microsoft Edge. Aby rozpocząć, wykonaj następujące kroki:

1. Uruchom Microsoft Edge na swoim komputerze.

2. W prawym górnym rogu, tuż pod elementami sterującymi okna, kliknij przycisk Bing.

3. Interfejs czatu pojawi się natychmiast. W zależności od tego, o co chcesz zapytać, możesz wybrać bardziej kreatywny, zrównoważony lub precyzyjny ton. Jeśli chcesz napisać dłuższy tekst, który będzie bardziej dopracowany, pomocny może być bardziej kreatywny ton, natomiast precyzyjny ton może być lepszy, jeśli chcesz uzyskać konkretne informacje na jakiś temat.

🔥 Anbefalede:  Selv Microsoft kører en ikke-understøttet Windows 11-pc

4. Po wybraniu dźwięku możesz użyć pola tekstowego na dole, aby zadać Bingowi dowolne pytanie.

5. Po kilku turach Bing automatycznie wznowi rozmowę. Jeśli chcesz zacząć od nowa, możesz kliknąć przycisk Nowy temat obok pola tekstowego. Dzięki temu Bing może skupić się na konkretnym temacie.

Chociaż panel Discover to najwygodniejszy sposób korzystania z Bing, możesz uzyskać do niego dostęp również za pośrednictwem witryny Bing. Po prostu przejdź do strony głównej Bing i kliknij łącze Czat u góry. Doświadczenia będą prawie identyczne, ale z większym miejscem na interfejs czatu.

Jak korzystać z narzędzia Bing Compose

Po otwarciu karty Odkrywaj w przeglądarce Microsoft Edge możesz zauważyć inną kartę o nazwie Utwórz dla Bing. Jest to doświadczenie, w którym możesz poprosić Bing o napisanie dla Ciebie testu na dowolny temat, z różnymi opcjami długości i formatowania.

1. W górnej części panelu Odkryj kliknij przycisk Utwórz.

2. W pierwszym polu wprowadź temat, o którym Bing ma pisać.

3. Wybierz ton komunikatu odpowiedni do kontekstu. Masz możliwość wyboru: Profesjonalny, Na co dzień, Entuzjastyczny, Informacyjny lub Zabawny.

4. Wybierz styl formatowania tekstu. Ogólnie rzecz biorąc, akapit będzie skutkować dłuższym tekstem, podobnie jak post na blogu, choć ten ostatni będzie miał bardziej nieformalny ton. Jeśli chcesz, aby coś było sformatowane na potrzeby tego scenariusza, wybierz opcję E-mail, a opcja Pomysły wyświetli listę punktorów.

5. Wybierz długość całkowitą, aby dokładniej określić długość tekstu.

6. Aby utworzyć wiadomość spełniającą Twoje kryteria, kliknij Wygeneruj wersję roboczą.

7. Możesz zaznaczyć i skopiować tekst lub, jeśli masz otwartą stronę, użyć przycisku Dodaj do witryny, aby bezpośrednio wstawić tekst.

Nowa funkcja czatu Bing w Edge ma duży potencjał, a biorąc pod uwagę jej nowość, w nadchodzących miesiącach najprawdopodobniej wprowadzi się wiele zmian. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych funkcjach Microsoft Edge, sprawdź, jak korzystać ze strony głównej gier, którą Microsoft dodał w zeszłym roku. Możesz także poznać funkcje systemu Windows 11, takie jak Czat w aplikacji Microsoft Teams.