GreenZo Energy zwiększa swoje ekologiczne inwestycje

Følgende artikel hjælper dig med: GreenZo Energy zwiększa swoje ekologiczne inwestycje

GreenZoFirma zajmująca się energią odnawialną ogłosiła przeznaczenie 70 milionów rupii na badania i rozwój swojej fabryki zielonego elektrolizera wodoru o mocy 250 MW, którą uruchomi w 2023 r.

31 maja 2022 r., NOWE DELHI: Indie to czwarty co do wielkości rynek energii odnawialnej (RE) na świecie. Szybkość, z jaką kraj dostosowuje się do zmian, sprawiła, że ​​jest to także najszybciej rozwijający się rynek energii odnawialnej na świecie, przyciągający projekty na dużą skalę, a także będący świadkiem pojawienia się kilku start-upów w branży. W następstwie zapowiedzi premiera Shri Narendry Modiego na szczycie G-20 w Rzymie i szczycie COP26 w Glasgow w listopadzie 2021 r. kraj podjął ambitną misję osiągnięcia celu w zakresie energii odnawialnej na poziomie 450 GW do 2030 r. i osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto emisji do 2070 r. Istnieje jednak jedno wyzwanie – Indie są trzecim co do wielkości światowym emitentem CO2. Będzie to wymagało zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron, zwłaszcza sektora prywatnego, i wzięcia udziału w osiągnięciu zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2070 r.

Chociaż niektóre czołowe firmy energetyczne już rozważały możliwość współpracy w zakresie zielonej energii wodorowej i technologii dekarbonizacji, niektóre rozpoczęły już inwestowanie w nowe ekologiczne przedsiębiorstwa. Jedną z takich firm jest GreenZo Energy.

Jedna z wiodących firm konsultingowych w zakresie energii odnawialnej, posiadająca projekty o łącznej mocy do 1500 MW w Indiach, GreenZo Energy zwiększyła obecnie swoją misję polegającą na dekarbonizacji planety i pragnie stać się pionierem w produkcji zielonego wodoru w Indiach. Planuje uruchomić w pełni wyposażoną fabrykę elektrolizerów o mocy 250 MW, wyprodukowaną w Indiach, co do końca 2025 r. pochłonie inwestycję o wartości 3–4 miliardów INR; zapewni to dostępność kompleksowych rozwiązań na terenie kraju i zmniejszy zależność od importu tego kluczowego sprzętu. Lokalna produkcja elektrolizerów ma kluczowe znaczenie dla podniesienia kosztu zielonego wodoru do 1–2 dolarów za kilogram do roku 2030.

🔥 Anbefalede:  10 najpopularniejszych publikacji o kobietach zajmujących swoje miejsce w 2023 r

CO TO JEST ELEKTROLIZER?

Elektrolizer to urządzenie lub system używany do produkcji wodoru. Służy do rozszczepiania wody na tlen i wodór w procesie zwanym elektrolizą. Gdy energia elektryczna wykorzystywana w procesie pochodzi ze źródeł odnawialnych, produktem końcowym jest zielony wodór, który można następnie wykorzystać jako paliwo.

Sandeep Agarwal, założyciel i prezes GreenZo Energy ogłosił również inwestycję o wartości ponad 70 milionów rupii w dział badawczo-rozwojowy (badania i rozwój) w celu produkcji zielonego elektrolizera wodoru w technologii PEM o mocy 250 MW w latach 2022–2023. Firma posiada wysoce wiarygodny zespół badawczo-rozwojowy, składający się z doświadczonych członków byłych NTPC i IIT Bombay, zlokalizowanych w New Delhi. Zależy im na odkryciu najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań wykorzystania zielonej energii wodorowej w procesie elektrolizy.

Dzięki tym zmianom GreenZo Energy znalazło się na mapie rozwoju ekologicznego wodoru na całym świecie. „To podnoszące na duchu i zachęcające, że nazwa firmy znajduje się wśród kluczowych graczy w rozwoju ekologicznego wodoru. Jest to przecież potrzeba chwili i jesteśmy zaangażowani w pomoc temu krajowi w osiągnięciu celu w postaci zerowej emisji gazów cieplarnianych” – mówi Agarwal. „Istnieje powód, dla którego ekologiczny wodór wywołuje dziś taki szum w świecie. Okazało się, że jest to kluczowe paliwo, które odegra kluczową rolę w osiągnięciu przyszłości zrównoważonej energii, a czas na jej budowę nadszedł teraz. Zostanie ono przyjęte w sektorach takich jak stal i amoniak, gdzie ma to kluczowe znaczenie” – dodał.

Celem GreenZo Energy jest zrównoważone zasilanie nowej generacji ekologicznym wodorem po rozsądnych kosztach. Będzie także dostarczać najbezpieczniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania, produkcji, wytwarzania i transportu zielonej energii wodorowej w świecie nowych technologii odnawialnych na całym świecie.

O GreenZo Energy:

Założona przez Sandeepa Agarwala firma GreenZo Energy narodziła się w czasie, gdy w kraju dopiero zaczynały się projekty dotyczące energii odnawialnej. Firma pomaga przyspieszyć przyjęcie energii odnawialnej w krajach rozwijających się poprzez specjalistyczne usługi doradcze oraz dogłębne badania i innowacje. Obecnie jest jedną z wiodących firm zajmujących się doradztwem w zakresie energii odnawialnej i realizuje projekty o łącznej mocy do 1500 MW w Indiach.

🔥 Anbefalede:  Hvor mange timer er der i et arbejdsår? – Hvorfor er det vigtigt at vide?

Misją firmy jest nie tylko bycie wiodącym deweloperem energii odnawialnej w Indiach, ale także bycie preferowanym partnerem dla inwestorów inwestujących w projekty związane z energią słoneczną.

Ma plany inwestowania w zrównoważone i dochodowe projekty w zakresie energii odnawialnej, w tym wielkoskalowe projekty związane z energią słoneczną i zielonym wodorem, oraz rozwijanie ich portfela, a także poszukuje do tego partnerów i inwestorów.

Table of Contents