Fundusze aktywów cyfrowych przeżywają dzień po upadku Terry

Følgende artikel hjælper dig med: Fundusze aktywów cyfrowych przeżywają dzień po upadku Terry

Zasoby cyfroweDramatyczny krach Terra Luna, zaliczanej do 10 najcenniejszych kryptowalut, siał spustoszenie w życiu inwestorów, którzy obawiali się, że po tym chaosie staną się bezdomni. Terra znalazła się kiedyś w gronie 10 najcenniejszych kryptowalut. Spadł poniżej 1 dolara, osiągając w zeszłym miesiącu szczyt blisko 120 dolarów, podaje Independent. Aktywa cyfrowe w zeszłym tygodniu zanotowano najwyższy napływ środków od końca 2021 r., gdy inwestorzy uwierzyli w panikę rynkową wywołaną implozją Terry. Fundusze kryptograficzne zgromadziły wpływy o wartości 274 mln USD w tygodniu kończącym się 13 maja, kiedy to terraUSD stablecoin (UST), kryptowaluta, która ma być sprzedawana po stałej cenie 1 USD, spadła do kilku centów, niszcząc większość ze swoich 18 miliardów USD kapitalizację rynkową, a także uczynienie natywnego tokena blockchain LUNA, niegdyś pierwszej 10 kryptowalut, praktycznie bezwartościową.

Gorzej jest z posiadaczami Luny. Wartość tokenów Luna prawie całkowicie zniknęła: po osiągnięciu w kwietniu maksimum na poziomie nieco poniżej 120 dolarów, obecna cena Luny wynosi ułamek grosza. W tym celu Cronos (CRO) zmienił właściciela po cenie 0,38 USD dwa miesiące temu, a 16 maja 2022 r. cena CRO wynosiła 0,19 USD za monetę. Cena Cosmos (ATOM) 7 marca wynosiła 28,95 USD za jednostkę, a dziś pojedynczy ATOM kosztuje 11,27 USD za monetę. Podczas gdy dwa miesiące temu LUNA była najpopularniejszym tokenem opartym na Cosmos, dziś największą kapitalizację rynkową tokenów ekosystemu Cosmos posiada CRO, którego kapitalizacja rynkowa wynosi w poniedziałek około 4,95 miliarda dolarów.

Dostawca największego funduszu notowanego na giełdzie bitcoinów notowanego w Kanadzie zaksięgował wpływy o wartości 284 mln USD, przyćmiewając przepływy konkurencji. Fundusze inne niż bitcoin miały trudności z wyprzedażą na rynku, ponieważ z funduszy zarządzających eterem (ETH) wypłynęło około 26,7 mln USD, podczas gdy pojazdy skupione na Solanie (SOL) odnotowały wypływy w wysokości 5 mln USD.

🔥 Anbefalede:  Uważaj na największe fundusze na laboratoria badawcze AI w 2023 r

Inwestorzy w akcje powiązane z blockchainem wpadli w panikę, a około 51 milionów dolarów opuściło fundusze zarządzające akcjami opartymi na blockchainie i kryptowalutach. Natomiast fundusze multiaktywowe, które zarządzają więcej niż jedną kryptowalutą, odnotowały napływy na poziomie 8,6 mln dolarów, co sugeruje, że część inwestorów preferowała zdywersyfikowane podejście.

Ale krach UST spowodował kolejny uszczerbek na całym rynku, przede wszystkim dlatego, że twórca Terra, Do Kwon, kupił Bitcoiny warte miliardy jako zabezpieczenie dla UST. Kiedy on i Straż Fundacji Luna przeznaczyli ponad 3 miliardy dolarów na obronę kołka, wywołał w ten sposób presję spadkową na rynku, powodując, że inni duzi inwestorzy wyprzedali swoje akcje Bitcoin. Bitcoin osiągnął najniższy poziom od grudnia 2020 r., a sztuczka Kwona mająca na celu uratowanie UST nie powiodła się.

Skutki fali były odczuwalne w całym ekosystemie kryptograficznym. Ponieważ firmy sprzedały Ether o wartości około 30 000 USD w ramach własnej próby obrony pozycji UST, kurs Ether również spadł poniżej 2000 USD po raz pierwszy od lipca 2021 r. Ponieważ wielu inwestorów próbowało wypłacić swoje stablecoiny oparte na Ethereum, sama liczba ich transakcji spowodowała Opłaty transakcyjne w Ethereum gwałtownie rosną, przez co ludzie tracą jeszcze więcej pieniędzy.