Dobre wieści! Teraz NFT odzyskuje wymarłe gatunki!

Følgende artikel hjælper dig med: Dobre wieści! Teraz NFT odzyskuje wymarłe gatunki!

Według fotografa przyrody Tima Flacha ara NFT należąca do Spixa po raz pierwszy od 22 lat wzlatuje na wolność. Ara Spixa stała się pierwszym gatunkiem, który „wymarł” 11 czerwca 2022 r., kiedy w stanie Bahia w Brazylii wypuszczono grupę ptaków. Flach współpracował z Atlas Labs i Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zagrożonych Papug (ACTP), aby stworzyć Projekt Unextinct NFT, kolekcję zdjęć ary Spixa, aby upamiętnić przełomowy moment w ochronie zwierząt.

Ciągłe wydarzenie historyczne

Ponowne wprowadzenie tej pierwszej grupy na wolność jest pierwszym w udokumentowanej historii przypadkiem, gdy gatunek odrodził się po uznaniu go za wymarły. Jest to przełomowe wydarzenie organizowane raz w życiu, bezprecedensowe wypuszczenie ary Spix z powrotem na wolność, z której wyginęła ona przez całe pokolenie. Ten gatunek parasolowy zachęca do regeneracji swojego rodzimego siedliska i różnorodności biologicznej regionu.

Ponieważ całkowite ponowne wprowadzenie ary spixa z powrotem do jej naturalnego środowiska prawdopodobnie zajmie lata, oczekuje się, że projekt Unextinct NFT zapewni posiadaczom szereg długoterminowych korzyści. Będzie to obejmować przede wszystkim dostęp do Niewymarłego; społeczność kolekcjonerów, której członkowie będą otrzymywać co dwa tygodnie aktualizacje na temat statusu ośmiu uwolnionych Ary. Posiadacze otrzymają także priorytetowy dostęp do wydarzenia, które odbędzie się jeszcze w tym roku, podczas którego druga grupa Spixów zostanie wypuszczona na wolność.

Przyjazne dla środowiska NFT

Chociaż NFT było już wcześniej wykorzystywane do finansowania działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, projekt ten wyróżnia się tym, że umożliwia posiadaczom aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz ochrony. Za każdy sprzedany NFT zespół Unextinct posadzi drzewo w Caatinga, pomagając w przywróceniu naturalnego siedliska Spixów i czyniąc przestrzeń NFT bardziej zrównoważoną pod względem środowiskowym.

🔥 Anbefalede:  At reparere din ødelagte Galaxy S22 er lige blevet meget nemmere

Zespół Unextinct zobowiązał się zrekompensować dwukrotność ilości węgla wyprodukowanego w wyniku sprzedaży NFT poprzez bezpośrednie wychwytywanie powietrza. Sprzedaż Project Unextinct NFT została uznana przez jego zespół za transakcję całkowicie ujemną pod względem emisji dwutlenku węgla. Dyrektor generalny Atlas Labs Sam Dhesi ma nadzieję, że nie jest to ostatnie tego typu wydarzenie w przestrzeni NFT. „Unextinct” jest uosobieniem pierwszego na świecie przedsięwzięcia, które wkrótce utoruje drogę niezliczonym wydarzeniom „niewymarłym”. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią niesamowitego zespołu kierującego tym globalnym przedsięwzięciem.