Co zmusiło SEC do wyrażenia zgody na ugodę w sprawie Ripple przeciwko SEC

Følgende artikel hjælper dig med: Co zmusiło SEC do wyrażenia zgody na ugodę w sprawie Ripple przeciwko SEC

SEKPozew Ripple przeciwko SEC: sprawa SEC przeciwko Ripple, spór dotyczący porady prawnej

W 2012 roku amerykańska SEC złożyła pozew i napisała dwa memoranda dla firmy Ripple Labs zajmującej się blockchainem, w związku z tym, że Ripple i jej kadra kierownicza rozważali wprowadzenie na rynek XRP, nowej kryptowaluty zaprojektowanej w celu konkurowania z Bitcoinem. Popularny pozew Ripple przeciwko SEC na bardzo zmiennym rynku kryptowalut ponownie zyskuje na popularności!

Zwycięstwo amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wzmocniłoby sprawę Ripple przeciwko SEC w celu uregulowania większości rynku kryptowalut, podczas gdy przegrana wzmocniłaby wezwania do wprowadzenia jaśniejszych przepisów. Chociaż Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie ogłosiła poważnych działań przeciwko dużym giełdom kryptowalut, komisja zagroziła pozwaniem firm oferujących pożyczki kryptowalutowe.

Sprawa SEC przeciwko Ripple, spór o poradę prawną:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zarzuciła, że ​​Ripple i dwóch członków kadry kierowniczej wyższego szczebla przeprowadzili nielegalną ofertę papierów wartościowych, sugerując, że XRP jest papierem wartościowym, a nie kryptowalutą. SEC rzekomo przeprowadziła niezarejestrowaną ofertę XRP o wartości 1,3 miliarda dolarów w latach 2013–2020.

Ripple Labs odparło zarzuty SEC, twierdząc, że XRP w rzeczywistości nie jest bezpieczeństwem. Jest to przydatne narzędzie do transgranicznego przenoszenia wartości za pośrednictwem produktów Ripple, ale nie jest to papier wartościowy, który powinien był zostać zarejestrowany zgodnie z przepisami SEC.

Ripple Labs nie tylko spiera się z SEC o treść memorandów. Ripple nie zgadza się także z rządem w sprawie tego, czy porady jego radcy prawnego z 2012 roku są chronione tajemnicą adwokacką.

Ripple, która nigdy nie przeprowadziła pierwszej oferty monet dla XRP, argumentuje, że sprawa SEC wywróciła do góry nogami dojrzewający, zdecentralizowany rynek, powodując wielomiliardowe straty dla posiadaczy XRP niepowiązanych z Ripple.

🔥 Anbefalede:  Razer Blade 14 (2023) anmeldelse: gør det bedste bedre - og dyrere

Ripple Labs podniosło w sprawie słuszną tezę, twierdząc, że agencja nie rzetelnie powiadomiła dewelopera o jego zachowaniu potencjalnie naruszającym prawo. Ripple upiera się, że SEC powinna była wyjaśnić, czy uważa XRP za papier wartościowy, ponieważ agencja rządowa miała na to wystarczająco dużo czasu. Wynik sprawy Ripple będzie precedensem dla przyszłych regulacji branży rynku kryptowalut.

SEC zasugerowała niedawno, że jeśli sędzia Sarah Netburn podtrzyma swoje poprzednie orzeczenie nakazujące przedstawienie wspomnianych e-maili, notatek i wersji roboczych, powód zwróci się do sędziego pokoju Analisy Torres w celu podjęcia ostatecznej decyzji. To samo dotyczy notatek z Estabrook, związanych ze spotkaniem byłego członka SEC Elada Roismana z Garlinghousem z Ripple.

Zakończenie pozwu SEC przeciwko Ripple może być bliższe niż kiedykolwiek, a światełko w tunelu pojawia się w większości e-maili i notatek związanych z przemówieniem Hinmana, argumentował prawnik powiązany ze sprawą. Adwokat John Deaton przypomniał, że prawnicy Ripple niedawno poinformowali Trybunał, że ich zdaniem SEC może ukrywać dowody, co do których sam Hinman stwierdził, że nie jest to zabezpieczenie.

John Deaton jest przekonany, że orzeczenie sądu zezwalające na przedstawienie e-maili i notatek doprowadzi do ugody w ciągu dwóch do trzech miesięcy lub prawdopodobnie wcześniej. W przeciwnym razie szansa na ugodę wynosi 50 do 50.

Table of Contents