Følgende artikel hjælper dig med: Co musisz wiedzieć o rynku lotniczym w 2022 r
Myśląc o rynku lotniczym, prawdopodobnie myślisz o branży turystycznej i komercyjnych liniach lotniczych. Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak rozległy i różnorodny jest ten rynek. Można uwzględnić produkcję w ogóle w ramach rynku lotniczego i bardziej wyspecjalizowane usługi w ramach rynku.
Rynek lotniczy jest jednym z nich największych i najpotężniejszych gałęzi przemysłu w Stanach Zjednoczonych, zaopatrując kilka głównych rynków. Rynki te obejmują między innymi samoloty wojskowe, rakiety, statki kosmiczne, komercyjne samoloty pasażerskie i lotnictwo ogólne. Z tego powodu rynek lotniczy jest czasami nazywany także przemysłem lotniczym i obronnym.
Jeśli chcesz zainwestować na rynku lotniczym lub nawet otworzyć firmę w tej branży, koniecznie przeczytaj ten artykuł. W tym artykule omówimy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o rynku lotniczym w nadchodzącym roku, w tym nadchodzące trendy
Wzrost liczby lotów i wymagań
Po pierwsze, jak zapewne wiecie, wzrasta zapotrzebowanie na loty. Dzieje się tak ze względu na rosnący popyt na turystykę. Z powodu pandemii wiele lotów i wakacji zostało odwołanych, a wiele osób nie mogło wyjechać za granicę. To niemal sparaliżowało rynek lotniczy i kosmiczny we wszystkich sektorach.
W branży doszło do upadku przedsiębiorstw turystycznych, a linie lotnicze musiały anulować zamówienia na nowe samoloty i loty czarterowe. W 2022 r. loty wracają już do poziomu sprzed pandemii, a w niektórych stanach widać oznaki zwiększonego popytu. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że wiele osób i rodzin nie byłoby w stanie wyjechać na wakacje przez kilka lat z osobami gotowymi do opuszczenia kraju.
Innowacje cyfrowe pomogą w rozwoju branży
Jednym z kluczowych czynników na rynku lotniczym jest ciągły rozwój i zainteresowanie innowacjami cyfrowymi. Przemysł lotniczy i kosmiczny jako całość będą w większym stopniu skupiać się na zastosowaniach cyfrowych. Pomoże to ulepszyć etap produkcji, a także etap projektowania.
Niektóre innowacje cyfrowe, które będą nadal rozwijać się na rynku lotniczym, obejmują szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji, aby pomóc w ulepszaniu procesów związanych z produkcją, projektowaniem i produkcją. Największe firmy kosmiczne, takie jak SpaceX i Blue Origin, poczyniły znaczące ruchy na rynku kosmicznym dzięki inteligentnym rakietom wielokrotnego użytku, które oszczędzają koszty i mają więcej celów.
Oprogramowanie do inżynierii lotniczej będzie miało kluczowe znaczenie
Jeśli jesteś osobą działającą w branży lotniczej i obronnej, prawdopodobnie znasz znaczenie oprogramowania do inżynierii lotniczej. Z biegiem lat oprogramowanie to stało się pomocą dla osób tworzących elementy konstrukcyjne do produkcji lotniczej.
Idąc dalej w kierunku rynku w 2022 r., odkryjesz, że istnieje większe zapotrzebowanie na oprogramowanie do inżynierii lotniczej. Podmioty działające na rynku inżynierii lotniczej będą mogły wykorzystywać oprogramowanie do zdobywania przewagi konkurencyjnej.
Powinieneś przyjrzeć się oprogramowaniu dla inżynierii lotniczej od firm eksperckich, takich jak topology, które mogą pomóc w opracowaniu innowacyjnych, wydajnych produktów. Firma ta współpracuje z czołowymi firmami z branży lotniczej i kosmicznej oraz Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych, więc masz pewność, że otrzymujesz w pełni wykorzystywane oprogramowanie, które może pomóc Ci w pracy i ulepszaniu procesu produkcyjnego.
Oprogramowanie do inżynierii lotniczej może pomóc w optymalizacji lekkości konstrukcji i wielofunkcyjności. W przyszłości przedsiębiorstwa działające na rynku lotniczym będą mogły uwolnić potencjał zaawansowanych technologii produkcyjnych. Doprowadzi to do wydajnego projektowania i umożliwi uchwycenie i ponowne wykorzystanie wiedzy inżynierskiej. Celem końcowym powinna być możliwość usprawnienia i zautomatyzowania niektórych procesów.
Uważaj na zakłócenia w łańcuchu dostaw
Wychodząc w rok 2022, należy zdawać sobie sprawę z potencjalnych zakłóceń w łańcuchu dostaw, które mogą wystąpić na rynku lotniczym. Wielu głównych gigantów z branży lotniczej, takich jak Airbus, zasygnalizowało już zamiar przesiewania zamówień na dostawy, aby móc kontynuować produkcję samolotów na stałym poziomie.
Oczekuje się, że Boeing będzie podążał tym schematem. Ze względu na to, że robią to główni producenci i producenci na rynku, można zauważyć pewne niedobory niektórych komponentów. Dotyczy to zarówno poważnych, jak i innych kosztów, a także wzrostu kosztów w krótkim czasie. W końcu powinieneś osiągnąć ten poziom i ponownie zrównoważyć koszty, ale w perspektywie krótkoterminowej utrzymanie poprzednich wartości może być trudne dla wszystkich zaangażowanych, zwłaszcza sprzed pandemii.
Już teraz rynek lotniczy i kosmiczny stoi w obliczu kilku zakłóceń w łańcuchu dostaw, które będą miały wpływ na tempo produkcji. Obecnie zakłócenia w łańcuchu dostaw mogą wiązać się z niepokojami pracowniczymi, sporami handlowymi i ogólnie niedoborami dostawców.
Zapotrzebowanie na nowe samoloty
Trendem, który będzie nadal rosnąć na rynku lotniczym, jest zwiększony popyt na nowe samoloty, zwłaszcza że linie lotnicze znów zaczynają stanąć na nogi. Airbus ma obecnie większy popyt ze względu na duże zaległości w zamówieniach, nad którymi nadal pracuje, po problemach w 2020 r.
Istnieje wiele różnych samolotów, od wąskich samolotów komercyjnych po odrzutowce do zastosowań wojskowych. Ostatnio pojawiło się zapotrzebowanie na więcej samolotów szerokokadłubowych. Tego typu samoloty są przeznaczone głównie do użytku komercyjnego, ponieważ liczba podróży lotniczych prawdopodobnie wzrośnie przed pandemią. Linie lotnicze chcą wykorzystywać więcej samolotów szerokokadłubowych na trasach długodystansowych.
Istnieje większe zapotrzebowanie na loty długodystansowe, zwłaszcza że wielu Amerykanów utknęło w kraju, a kraje nie zezwalają nikomu na wjazd i wyjazd. Oczekiwany wzrost popytu na samoloty szerokokadłubowe pomoże w utrzymaniu wzrostu całego przemysłu lotniczego i kosmicznego.
Należy zauważyć, że wzrost ten nie będzie trwał długo i prawdopodobnie nastąpi dopiero do czasu, gdy główni producenci Boeing i Airbus nadrobią swoje zamówienia. Niektórzy eksperci to przewidywali linie lotnicze będą potrzebować mniej samolotów szerokokadłubowych wychodzenia z pandemii. Dzieje się tak dlatego, że zakup i eksploatacja samolotów szerokokadłubowych są w ogóle drogie dla linii lotniczych.
Globalna polityka może mieć wpływ na wzrost
Czynnikiem, który niewiele osób bierze pod uwagę, myśląc o rynku lotniczym, jest polityka globalna. Znacząca część obecnego łańcucha dostaw przemysłu lotniczego i kosmicznego zlokalizowana jest w Chinach. Natomiast same samoloty powstają w USA
Niedawne napięcia handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami doprowadziły do zakłóceń w dostawach i do czasu złagodzenia tych napięć można spodziewać się, że zakłócenia te będą kontynuowane. Na producentów w dużej mierze wpłynie wolniejsze tempo produkcji i zwiększone koszty. Te zwiększone koszty oznaczają, że będą musieli pobierać wyższe opłaty za swój produkt końcowy.
W rzeczywistości niektórzy producenci mogą być zmuszeni szukać alternatywnych dostawców, aby przetrwać trudne czasy. Wydaje się, że właśnie to Airbus i Boeing będą robić w tym roku i być może będą to robić przez kilka następnych lat, dopóki światowe potęgi nie zakończą swojej wymiany handlowej.
Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych poszukują zamiennika F-22
Jak wspomniano wcześniej, jednym z głównych graczy w przemyśle lotniczym i obronnym są Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. Mają w swojej flocie dość duży wybór odrzutowców, a także satelitów i statków kosmicznych, o które dbają.
F-22 był jednym z głównych myśliwców Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, co oznaczało konieczność zaprojektowania i wyprodukowania nowego myśliwca. Najnowszy myśliwiec będzie opierał się na zaawansowanej technologii produkcji lotniczej. Będzie to wymagało wytworzenia i wyprodukowania dużej ilości nowych części, a także czasu potrzebnego na wyprodukowanie wszystkich nowych odrzutowców.
USAF będą chciały pozostać na szczycie walki powietrznej przez następne pokolenie. Po części oznacza to, że producenci odnotują zwiększony popyt na niektóre produkty i usługi związane z Siłami Powietrznymi USA.
Zwiększ popyt na silniki Twinjet
Na rynku lotniczym panuje w dużej mierze zgoda co do tego Rok 2022 będzie rokiem dużego dwuodrzutowego frachtowca. Ten wyspecjalizowany typ samolotu będzie zyskiwał na popularności wśród producentów samolotów, ponieważ jest postrzegany jako przyszłość branży.
Doprowadzi to do wzrostu zamówień i ogólnego wzrostu zapotrzebowania na produkcję, co powinno zwiększyć tempo produkcji. Frachtowce Twinjet będą produkowane przez takich producentów jak Airbus i Boeing.
Jak wygląda przyszłość rynku lotniczego
Przyszłość rynku lotniczego i kosmicznego rysuje się w jasnych barwach wraz ze wzrostem popytu we wszystkich sektorach, w tym w sektorze produkcyjnym. Popyt na samoloty wąskokadłubowe będzie prawdopodobnie większy niż na samoloty szerokokadłubowe, które mogą utrzymać się na tym samym poziomie.
Kluczowym czynnikiem wpływającym na rok 2022 jest to, że oprogramowanie i innowacje cyfrowe pozostaną na czele procesu projektowania i produkcji. Innowacje cyfrowe będą w czołówce wzrostu w tym sektorze. Spowoduje to wzrost produkcji we wszystkich sektorach, przy czym rynek kosmiczny będzie charakteryzował się jednym z największych przewidywanych wzrostów.
Jeśli planujesz inwestować na tym rynku lub ogólnie zaangażować się w ten rynek, powinieneś być świadomy wszystkich rzeczy, które omówiliśmy w tym artykule. Powinieneś teraz mieć tyle informacji, ile potrzebujesz, aby rozpocząć. Pamiętaj, że najważniejsze będzie przeprowadzenie własnych badań.