Amazon pomyślnie uruchamia usługi AWS na orbitującym satelicie

Følgende artikel hjælper dig med: Amazon pomyślnie uruchamia usługi AWS na orbitującym satelicie

Usługi AWS-aAmazon z sukcesem przeprowadził eksperyment z udziałem usług AWS na orbitującym satelicie

Ogromne ilości danych gromadzonych i przesyłanych przez satelity na Ziemię czasami powodują chaos wśród operatorów satelitarnych. Jednak niedawny eksperyment przeprowadzony przez Amazon ma na celu całkowite wyeliminowanie tego problemu i bezpieczne przesyłanie danych z powrotem do świata. Amazon z powodzeniem uruchomił usługi AWS na orbitującym satelicie. Ten nowy prototyp oprogramowania AWS sugeruje, że zastosowanie rozwiązań opartych na chmurze nad rzeczywistymi chmurami na Ziemi może znacznie zmniejszyć liczbę złożoności danych.

AWS stwierdziło, że eksperyment był „jedyny w swoim rodzaju!” Ten eksperyment dotyczący prototypu działającego w chmurze trwał 10 miesięcy i przedstawia potencjalne rozwiązanie dla operatorów satelitów umożliwiające skuteczniejsze zarządzanie obrazami i danymi sensorycznymi generowanymi przez krążący wokół orbity statek kosmiczny. Test był możliwy dzięki współpracy włoskiej firmy D-Orbit i szwedzkiego start-upu Unibap.

Podobno do eksperymentu wybrano nośną satelitę D-Orbit ION. Satelita został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną w styczniu w ramach misji wspólnego przejazdu SpaceX. Ładunek przetwarzający ON, zbudowany przez Unibap i zasilany różnymi narzędziami programowymi AWS, został wysłany w przestrzeń niskoorbitalną, wykorzystując platformę AWS do przeglądania zdjęć wykonanych z kosmosu. W ramach projektu ION rozpoznano, które obrazy były najbardziej przydatne do wysłania na ziemię, i udało mu się zmniejszyć rozmiar obrazów, umożliwiając szybsze przesyłanie łączy w dół.

AWS współpracuje z rządem przy budowie satelitów i nowym podejściu do eksploracji kosmosu. Na swojej stronie internetowej wspomina, że ​​firma usuwa bariery utrudniające innowacje na Ziemi. To nie pierwszy raz, kiedy AWS pracuje nad postępem w eksploracji kosmosu. Wcześniej współpracował także z pierwszą prywatną misją kosmiczną Axiom Space w kwietniu, mającą na celu wysłanie AWS Snowcone na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Table of Contents

🔥 Anbefalede:  Hvordan impulsive købsprodukter kan øge din omsætning på Amazon