4 typowe problemy techniczne, z którymi borykają się małe firmy

Følgende artikel hjælper dig med: 4 typowe problemy techniczne, z którymi borykają się małe firmy

Będąc małą firmą, być może najczęstszym problemem technicznym, z jakim możesz się spotkać, byłoby po prostu to, że jesteś małą firmą bez zasobów na posiadanie działu technicznego. Dlatego każdy problem związany z technologią byłby niepokojący, ponieważ nikt na miejscu nie jest w stanie wiarygodnie znaleźć przyczyny i/lub rozwiązania. Jeśli jesteś jak większość MŚP w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie brakuje Ci technologii potrzebnej do rozwiązania Twoich problemów.

1. Brak wsparcia IT

Ilekroć mała firma staje przed problemem związanym z technologią, którą dysponuje, prawdopodobnie poszuka i zleci wsparcie IT do Londynu. W rzeczywistości londyński zespół wsparcia firmy IT może często rozwiązać wszelkie problemy ze zdalnej lokalizacji. Usługi całościowe z siedzibą w Londynie mogą zdalnie znaleźć i rozwiązać większość problemów, ale mogą również zaoferować inne usługi, które są najczęstszymi problemami, z jakimi borykają się wszystkie małe firmy. Mogą zapewnić hostowaną pocztę e-mail, zintegrowaną komunikację, a nawet technologię udostępniania plików.

2. Zrozumienie i wykorzystanie technologii chmury

A skoro mowa o technologii udostępniania plików, jest to kolejny problematyczny obszar dla wielu małych firm. Albo nie mają oprogramowania, albo wiedzy na temat wielu sposobów wspierania współpracy za pomocą technologii chmury. Niezależnie od tego, czy pracujesz „obok siebie” w chmurze, czy po prostu potrzebujesz miejsca do przechowywania plików w celu ułatwienia dostępu, jest to problem, z którym boryka się wiele małych firm i często nawet nie są świadome faktu, że tak nie jest. działająca w chmurze. Nie są świadomi, ile dodatkowego miejsca na dysku jest dla nich dostępne ani w jaki sposób mogą skorzystać z SaaS, oprogramowania jako usługi, co drastycznie obniżyło ich wydatki.

🔥 Anbefalede:  Druga edycja iMerit ML DataOps Summit 2023 kończy się wysokim wynikiem

3. Bezpieczeństwo

Następnie jest cyberbezpieczeństwo. Która firma, duża czy mała, nie ma od czasu do czasu problemu z bezpieczeństwem? Duże firmy mają jednak cały dział IT, który może nadzorować bezpieczeństwo Internetu i mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii, które powstrzymują hakerów i osoby o złej woli. Należy chronić nie tylko własność intelektualną, ale także dane finansowe i dane klientów.

4. Niewystarczające rozwiązania w zakresie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Co by się wtedy stało, gdyby sieć komputerowa w małej firmie nagle uległa awarii i nie było możliwości odzyskania jakichkolwiek danych z dysku twardego, który uległ awarii i uległ samozniszczeniu? Zespół techniczny dbał o to, aby codziennie tworzyć kopie zapasowe wszystkich danych i je przechowywać inna lokalizacja, najprawdopodobniej w chmurze gdzie można go szybko wywołać po naprawie sieci lub nowym komputerze.

Zespół techniczny IT oferuje o wiele więcej niż tylko bycie na miejscu i rozwiązywanie problemów w momencie ich pojawienia się. Dział technologiczny może poszukiwać nowych technologii w celu automatyzacji niektórych procesów, stale analizując i udoskonalając aktualnie dostępną technologię. W Twojej małej firmie nie ma działu, ale możesz i prawdopodobnie powinieneś współpracować ze zdalnym zespołem, jeśli to w ogóle możliwe. Nie czekaj, aż pojawią się problemy. Zawrzyj umowę z zewnętrzną firmą IT, aby nie było problemu technologicznego, którego nie da się rozwiązać od razu, gdy się pojawi. Brak wsparcia technicznego może być Twoim największym problemem.