27 000 stanowisk pracy w branży chipów, ale nie ma nikogo, kto by je obsadził

Følgende artikel hjælper dig med: 27 000 stanowisk pracy w branży chipów, ale nie ma nikogo, kto by je obsadził

Przemysł chipowy

Półprzewodniki cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Ponieważ chipy stanowią obecnie kluczowe elementy większości nowych gadżetów, urządzeń i pojazdów, utrzymanie niezakłóconego łańcucha dostaw półprzewodników jest przywilejem organizacji na całym świecie. Nikt nie uważa, że ​​prace związane z półprzewodnikami są fajne, co jest w pewnym stopniu sprawiedliwe. Ludzie muszą zrozumieć, że nie jest to nudna praca na produkcji. To wyjątkowo kreatywne i wymagające wyzwanie. Wiąże się to z odmładzaniem ludzi, czego jeszcze nie robi się.

Wyższe zapotrzebowanie na umiejętności programistyczne wymagane do programowania i integrowania chipów na szybko rozwijających się rynkach jeszcze bardziej pogłębi niedobory. Nowy przemysł chipowy zakłady produkcyjne będą potrzebowały dziesiątek tysięcy wykwalifikowanych pracowników, którzy obecnie nie istnieją. Chipsy nie tylko zasilają nasze gadżety i nas tworzą inteligentniejsze urządzeniastanowią odpowiedź na wiele wyzwań stojących przed społeczeństwem w takich obszarach, jak opieka zdrowotna, produkcja żywności i transformacja energetyczna. Zaawansowane chipy są również stosowane w niskoemisyjnych domach zbudowanych w oparciu o inteligentne sieci energetyczne, pomagając rolnikom optymalizować plony i pomagając zmniejszyć zużycie energii centra danych.

Samsung, Intel i TSMC chcą obsadzić tysiące stanowisk pracy związanych z chipami:

Prawie 27 000+ miejsc pracy na chipach wkrótce zostanie otwartych w oczekiwaniu na nowe pieniądze na mocy ustawy CHIPS Kongresu. Wiele osób w USA nie jest zaznajomionych z pracą półprzewodników. Aby zaspokoić rosnące pragnienie półprzewodników, przemysł chipowy firmy wagi ciężkiej, takie jak Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) i Samsung, przeznaczyły miliardy dolarów na plany na całym świecie. Światowy rynek półprzewodników jest wyceniany na znacznie ponad 412 miliardów euro.

Inżynierowie z Tajwanu i innych krajów posiadający talenty w branży półprzewodników prawdopodobnie będą musieli wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, biorąc pod uwagę osiągnięcia Stanów Zjednoczonych w zakresie imigracji. Stany Zjednoczone powinny zatrudnić więcej zagranicznych talentów i usunąć niektóre bariery wizowe w ramach wielostronnego podejścia do zabezpieczenia swojego przemysłu chipów i łańcucha dostaw, stwierdził analityk badawczy z Centrum Bezpieczeństwa i Powstających Technologii (CSET). Przedsiębiorstwa z branży chipów w USA generują mniej więcej połowę całkowitych przychodów branży, ale tylko około 10% rzeczywistych frytki są produkowane w USA

🔥 Anbefalede:  Narzędzie „Zaplanuj ten post” nie jest przeznaczone dla wszystkich na Instagramie!

Intel i Samsung mają zintegrowanych producentów urządzeń (IDM), którzy projektują i produkują ich chipy. Samsung działa również jako „odlewnia” – wraz z TSMC firmy te produkują chipy zaprojektowane przez inne, „fabless” firmy produkujące półprzewodniki, takie jak Qualcomm, NVIDIA i AMD, które projektują chipy, ale zleciły produkcję do Korei Południowej lub Tajwanu.

Dominacja produkcji w półprzewodniki przeniósł się do Korei, TSMC na Tajwanie i wszystko zaczęło odpływać od Stanów Zjednoczonych. Zainteresowanie produkcją, faktycznym wytwarzaniem rzeczy, powoli spadało. Ogólnokrajowe plany ekspansji i związane z nią miejsca pracy mogą w ciągu najbliższej dekady stworzyć aż 27 000 nowych stanowisk pracy w branży półprzewodników. O ile technologia może zautomatyzować procesy i ułatwić wykonywanie zadań, zamknięcie luki w branży półprzewodników może nastąpić, ale osiągnięcie tego zajmie trochę czasu.

Table of Contents