10 najlepszych partnerstw strategicznych AI, dzięki którym powstają niesamowite produkty

Følgende artikel hjælper dig med: 10 najlepszych partnerstw strategicznych AI, dzięki którym powstają niesamowite produkty

Globalni liderzy biznesowi dostrzegają siłę sztucznej inteligencji, która może wpływać na każdy kraj, branżę, społeczność, firmę i osobę na całym świecie. Strategiczne partnerstwa AI otwierają możliwości zastosowania platformy, poszerzając jej zastosowanie w różnych branżach i przypadkach biznesowych. Dzięki adaptacyjnemu silnikowi AI tę samą technologię i dane można wykorzystać w wielu przypadkach. Na przykład bank może monitorować przestępstwa finansowe, a także odkrywać nowe możliwości biznesowe z jednego środowiska danych. Z tego powodu wiele globalnych organizacji ma tendencję do zawierania sojuszy z czołowymi firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją. W tym artykule wymieniono najważniejsze partnerstwa strategiczne w zakresie sztucznej inteligencji, które zaowocowały niesamowitymi produktami.

Jaguara i NVIDIA

Jaguar Land Rover nawiązał wieloletnie strategiczne partnerstwo z firmą NVIDIA, liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji i informatyki, w celu wspólnego opracowywania i dostarczania swoim klientom systemów zautomatyzowanej jazdy nowej generacji oraz usług i doświadczeń opartych na sztucznej inteligencji. Począwszy od 2025 roku wszystkie nowe pojazdy Jaguara i Land Rovera będą produkowane w oparciu o platformę definiowaną programowo NVIDIA DRIVE, zapewniającą szerokie spektrum systemów bezpieczeństwa aktywnego, zautomatyzowanej jazdy i parkowania, a także systemów wspomagających kierowcę. Wewnątrz pojazdu system będzie zapewniał funkcje sztucznej inteligencji, w tym monitorowanie kierowcy i pasażerów, a także zaawansowaną wizualizację otoczenia pojazdu.

IBM i Adobe

IBM i Adobe, partnerzy od ponad 20 lat, współpracują nad innowacjami w zakresie obsługi klienta, łącząc uzupełniające się technologie i usługi, aby pomóc klientom na ich drodze do transformacji cyfrowej. Możliwości konsultingowe IBM iX obejmują wszystkie chmury Adobe (Creative Cloud, Experience Cloud i Document Cloud), przyspieszając sposób, w jaki firmy wykorzystują dane do projektowania, wdrażania i skalowania spersonalizowanych doświadczeń klientów.

BigBear.ai i Palantir

Palantir Technologies Inc., firma zajmująca się oprogramowaniem, która buduje platformy danych dla przedsiębiorstw do użytku przez organizacje posiadające złożone i wrażliwe środowiska danych, nawiązała współpracę handlową z BigBear.ai, wiodącym dostawcą sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, analityki dużych zbiorów danych i cyberbezpieczeństwa. rozwiązania. W ramach tego partnerstwa produkty BigBear.ai i Palantir są zintegrowane w celu rozszerzenia systemu operacyjnego dla współczesnego przedsiębiorstwa o dane i sztuczną inteligencję, które zapewniają porady i inne praktyczne spostrzeżenia potrzebne do podejmowania złożonych decyzji biznesowych.

🔥 Anbefalede:  13 najlepszych prac w domu, bez doświadczenia

Accenture i Microsoft Corp

Na początku 2019 roku firmy Accenture i Microsoft Corp. we współpracy z Avanade uruchomiły grupę biznesową Accenture Microsoft opartą na platformie Avanade. Nowa grupa podnosi rangę wieloletniego sojuszu strategicznego, poszerzając możliwości w zakresie usług połączonych, skalę globalną i wspólne opracowywanie rozwiązań, aby pomóc klientom przezwyciężyć zakłócenia i przewodzić transformacji w swoich branżach.

Accenture i Instytut Alana Turinga

Partnerstwo opiera się na istniejącej współpracy między obiema organizacjami, która rozpoczęła się w 2017 r. Obie organizacje realizowały już wspólne projekty badawcze dotyczące nowych technik analityki sieciowej, które można wykorzystać do wykrywania oszustw, a także badały wyzwania stojące przed szerszym przyjęciem, takie jak stronniczość algorytmów . Współpraca obejmuje harmonogram działań zaplanowanych, aby pomóc profesjonalistom lepiej zrozumieć, w jaki sposób sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana jako narzędzie w biznesie. Obejmie to gościnne wykłady i seminaria, a także możliwości odbycia stażu dla szeregu studentów w całej sieci Turing z Accenture i jej klientami.

MSCI Inc. i Microsoft Corp.

MSCI i Microsoft utworzyły strategiczny sojusz w celu przyspieszenia innowacji w globalnej branży inwestycyjnej. Łącząc moc technologii chmurowych i sztucznej inteligencji firmy Microsoft z globalnym zasięgiem MSCI poprzez portfolio narzędzi wspierających podejmowanie decyzji inwestycyjnych, firmy uwalniają innowacje dla branży i poprawiają jakość obsługi klientów MSCI wśród najbardziej wyrafinowanych inwestorów na świecie, w tym zarządzających aktywami, właścicieli aktywów, fundusze hedgingowe i banki.

Microsoft Corp. i Shell

W ramach sojuszu energia odnawialna, którą Microsoft otrzymuje od Shell, pomoże Microsoftowi spełnić swoje zobowiązanie polegające na zapewnieniu 100% dostaw energii odnawialnej do 2025 roku – twierdzą firmy. Firmy będą w dalszym ciągu współpracować nad inicjatywami opartymi na sztucznej inteligencji, które przekształcają działalność Shell, w tym dostępem do wglądu w dane w czasie rzeczywistym, które zapewniają większe bezpieczeństwo pracowników i na miejscu oraz ulepszone stacje benzynowe, a także efektywność, która pomoże zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych przez Shell.

🔥 Anbefalede:  10 najlepszych startupów z branży robotyki, na które warto czekać w 2023 r

NVIDIA i Adobe

Łącząc najlepsze w swojej klasie możliwości sztucznej inteligencji firmy NVIDIA z wiodącymi rozwiązaniami firmy Adobe w zakresie kreatywności i obsługi cyfrowej, wszystkie obsługiwane przez Sensei pozwolą firmie Adobe szybciej dostarczać klientom i programistom wydajniejsze usługi sztucznej inteligencji. Firmy planują także pracować nad optymalizacją usług Sensei AI dla sprzętu NVIDIA w chmurze i na krawędzi, w celu poprawy wydajności i nowych możliwości. Ponadto planują zbadać możliwości pakowania i dostarczania łatwych w użyciu usług Sensei AI ekosystemowi programistów NVIDIA.

CherryRoad i DocuSign

W ramach tego partnerstwa CherryRoad wdraża i wspiera rozwiązania DocuSign eSignature i DocuSign CLM (zarządzanie cyklem życia umowy) w ramach chmury umów. Jako wiodący integrator systemów, dedykowany branży sektora publicznego w Stanach Zjednoczonych, CherryRoad pomoże klientom lepiej organizować i automatyzować sposób przygotowywania, podpisywania, wykonywania i zarządzania umowami.

PWC

PwC zidentyfikowało czołowe umysły i nawiązało relacje, aby wzmocnić swoje możliwości w zakresie strategii poprzez jej realizację. Współpracuje z ponad 25 wydziałami informatyki w takich instytucjach jak Stanford, MIT, Carnegie Mellon, University of California (San Diego) i University of Chicago. Projekty, nad którymi firma współpracuje z partnerami akademickimi, obejmują sztuczną inteligencję do analizy wykorzystania przez lekarzy danych dotyczących skierowań oraz mierzenia dojrzałości analitycznej organizacji. Firma utrzymuje strategiczne relacje ze 100 wiodącymi innowatorami AI.