10 najbardziej wzmacniających liderów kobiet, które warto obserwować w 2023 r

Følgende artikel hjælper dig med: 10 najbardziej wzmacniających liderów kobiet, które warto obserwować w 2022 r

Wzmacnianie pozycji liderek kobietWraz ze zmianami w wartościach społecznych, dostępie do edukacji i późniejszym zakładaniu rodzin bariery dla kobiet zostały znacznie przełamane. Mając to na uwadze, od kobiet w dalszym ciągu oczekuje się, jeśli nie jest to wymagane, przykładania kilku cech, jeśli chcą wyrobić sobie markę w biznesie lub przedsiębiorczości. Spośród wszystkich tych cech najważniejsza jest przywództwo kobiet. Kobiety, które wykazują zdolność do bycia silnymi liderami, mają znacznie większe szanse na udaną karierę w biznesie niż te, które tego nie robią. I na szczęście wiele kobiet znajduje drogę przez wiele przeszkód, które stają na ich drodze.

Zwiększanie reprezentacji kobiet na stanowiskach kierowniczych wymaga czegoś więcej niż tylko wysiłków rekrutacyjnych — zaczyna się od wspierania kultury włączającej oraz poprawy dostępu i możliwości wzrostu i awansu.

Firmy na świecie najbardziej zorientowane na klienta rozumieją, że różnorodność, równość i włączenie społeczne (DEI) to biznesowe imperatywy gwarantujące sukces. Firmy rozumieją, że lepiej im służy, budując i utrzymując zróżnicowane zespoły, które odzwierciedlają dużą różnorodność ich klientów i społeczności.

Wczesna edukacja STEM pokazuje, że przywództwo młodych kobiet i dziewcząt może mieć wpływ na ich trajektorię życiową. Wymaga prawdziwego, aktywnego mentoringu, który jest organiczny i który promuje ciekawość. Teraz stało się to dla dziewcząt ważną ścieżką budowania relacji z mentorkami i zostania kobietami-liderkami, których organizacje mogą bronić, utrzymywać i promować.

W latach 90. kobiety były obecne w miejscu pracy przez około dwie dekady. Jednak pomimo ich włączenia i poczynionych spóźnionych kroków w stronę równości, w przeszłości to kobiety szły na ustępstwa. Kobiety przeszły długą drogę i uzyskały wyższe stanowiska władzy. To pokazuje, że kobiety są urodzonymi liderkami.

Wzmocnienie pozycji to bardzo popularna koncepcja, szczególnie z punktu widzenia przywództwa, gdzie firma rozwija się i osiąga sukces dzięki połączonym wysiłkom zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niestety, świat korporacji spóźnił się z uświadomieniem sobie siły kobiet w organizacji. Jednak co roku kobiety udowadniają, że mogą dorównać mężczyznom, jeśli nie lepiej, jeśli chodzi o przywództwo i podejmowanie udanych decyzji biznesowych.

🔥 Anbefalede:  9 bedste måder at tjene penge på som indholdsskaber i 2022

Posiadanie kobiet na stanowisku kierowniczym w dowolnej organizacji prowadzi do bardziej pozytywnego środowiska wokół niej. Kobiety nie zawsze zdają sobie sprawę, jak opanowane są na stanowiskach kierowniczych, ale ich potencjał i możliwości są niezaprzeczalne. Empatia, otwartość umysłu, uważność, radzenie sobie ze stresem, wielozadaniowość i otwarta komunikacja to tylko niektóre z wrodzonych cech kobiet-liderów, które sprawiają, że lepiej zsynchronizują się ze swoim zespołem.

Dziś wiele firm i branż zdaje sobie sprawę, że kobiety na stanowiskach kierowniczych nie tylko przynoszą ważne korzyści, ale są również niezastąpione w biurze, sali konferencyjnej i za kierownicą stołu.